"QHT-lər media ilə əməkdaşlıqda yeni təkliflərlə çıxış etməlidirlər
AXC TV-nin "Azad meydan" verilişində yenə QHT-media əməkdaşlığı müzakirə olunub. Sualları Editor.az İnformasiya Portalının təsisçisi və baş redaktoru Fərid Şahbazlı və ekspert Ramil Məmmədli cavablandırıb. Qeyd edək ki, "Bakı Natiqlik Məktəbi" İctimai Birliyi (BNM) sentyabrın 1-dən etibarən Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin 2022-ci il kiçik qrant müsabiqəsi çərçivəsində ayırdığı maliyyə dəstəyi ilə "Vətəndaş cəmiyyəti və media" adlı layihənin icrasına başlayıb.
2 ay davam edəcək layihənin hədəfi qeyri-hökumət təşkilatları ilə media resursları arasında əlaqələrin qurlulmasına mane olan səbəblərin müəyyənləşdirilməsi və aradan qaldırılması, eləcə də davamlı QHT-media işbirliyinin qurulmasına xidmət edən tədbirlərin tədbirlərin həyata keçirilməsidir.
Layihə çərçivəsində çəkilmiş iki verilişi oxuculara təqdim edirik: