Qırmızı Ürəklər Fondu "İlin ən yaxşı tərəfdaşı" seçildi
Ekologiyavə Təbii Sərvətlər Nazirliyi 2024-cü il ərzində təbiətin qorunmasına yönələn təşəbbüslərəqoşulan sahibkarlıq subyektləri, təşkilatlar və qeyri-hökumət təşkilatlarınımükafatlandırıb. Mükafatlandırmanın əsas meyarı ətraf mühitinsağlamlaşdırılması, biomüxtəlifliyin, ekosistemin bərpasına yönələn layihələrin həyata keçirilməsi, ekoloji maarifləndirmə sahəsindəki təşəbbüskarlıqlar olub.
Qeydedək ki, "Red Hearts" – Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ınkönüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlətqeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmətedir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris,maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərləçıxış edən "Red Hearts"ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyətiətrafında birləşdirməkdir. Fondun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərəksözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün saytına daxil olmaq kifayətdir. / azxeber.com