Qurban Qurbanov ayrılıq xəbərini və gedəcəyi ölkəni AÇIQLADI
Qurban Qurbanov ayrılıq xəbərini və gedəcəyi ölkəni AÇIQLADI"Rəhbərlikdən də deyirlər ki, məsələ sonluğa doğru gedir. Dünən və bu gün rəhbərlikdən heç kimi görməmişik. Ona görə də bir söz deyə bilməyəcəm. Hər şey tamamlanmağa doğru gedir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sözləri "Zirə" (4:2) ilə yoxlama görüşündən sonra "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov futbolçusu futbolçusu Olavio Juninyonun transfer məsələsindən danışarkən deyib.
Təcrübəli mütəxəssis bildirib ki, Juninyonun "Sevilya"ya getməsini istəsə də, futbolçu Braziliya klubunu seçib: "İstəyərdim ki, Juninyo "Sevilya"ya getsin. Amma Juninyo tərəfdən baxsaq, bəlkə də düzgün qərar qəbul edir. Çünki özü həm braziliyalıdır. Braziliyanın ən böyük klublarından birinə gedir. Rəhbərlik də orada dəyişib. "Flamenqo"nun baş məşqçisi futbolçu kimi çox böyük uğurlar əldə etmiş biri olub.
Birbaşa özü ilə təmasda olublar və ona bəzi fikirləri çatdırıblar. Burada söhbət tam finansdan getmir. Braziliya mentaliteti rol oynayır. Braziliyadan da ona diqqət çox idi. Bəzi amillər var, hansı ki, onu mən bilmirəm. Ola bilər ki, braziliyalı olması "Flamenqo" seçiminə təsir edib"./Sportinfo.az