Rusiyadan Özbəkistana uçan 4 təyyarə əlverişsiz hava səbəbindən başqa şəhərlərə eniş edib
Moskva, Sankt-Peterburq, Yekaterinburq və Ufadan Özbəkistanın Nəvai, Tirmiz və Namanqan şəhərlərinə uçan təyyarələr təyinat məntəqələrində duman olduğundan başqa hava limanlarına yönləndirilib.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə Özbəkistan Hava Yollarının mətbuat xidməti məlumat yayıb. Aydın olub ki, "Uzbekistan Airways"in Vnukovo-Buxara və "Red Wings Airlines"-ın Yekaterinburq-Buxara reysləri Nəvai hava limanına enib. Sərnişinlərə yerüstü nəqliyyat vasitəsi ilə son mənzillərə çatdırılacağı vəd edilib. Özbəkistan Hava Yollarına məxsus Sankt-Peterburq-Termez reysini həyata keçirən təyyarə Səmərqənddə, Ufa-Namanqan reysini icra edən hava gəmisi isə Daşkətdə eniş edib. Yeri gəlmişkən, daha əvvəl bildirilmişdi ki , Kamçatkada təyyarə yanğın sensorlarının işə düşməsi səbəbindən geri qayıdıb. Sonradan məlum olub ki, həyəcan siqnalı yalan imiş.