Rusiyalı generaldan sülhməramlıların Azərbaycandan çıxarılmasına dair AÇIQLAMA
Rusiyalı generaldan sülhməramlıların Azərbaycandan çıxarılmasına dair AÇIQLAMA"Ermənistan Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü rəsmən tanıdıqdan sonra Moskva və Bakı sülhməramlı fəaliyyətin hədəfə çatdığı üçün Rusiya sülhməramlı kontingentinin çıxarılması prosesinə başlanmasına dair birgə qərar qəbul ediblər".
"Report"un xəbərinə görə, bunu Rusiya Silahlı Qüvvələri Quru Qoşunlarının Baş Komandanının birinci müavini, Quru Qoşunlarının Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Yevgeni Nikiforov Xocalıda sülhməramlı kontingentin Azərbaycanın Qarabağ bölgəsindən çıxarılmasına həsr olunmuş tədbirdə deyib.
Onun sözlərinə görə, Rusiya sülhməramlıları qarşıya qoyulmuş vəzifələri yerinə yetiriblər:
"Sülhün bərqərar olunması prosesində istehkamçılarımız tərəfindən minlərlə hektar ərazi minalardan təmizlənib, 30 min ədəd partlayıcı zərərsizləşdirilib".
Siyasi     Baxılıb: 243   Tarix: 15 may 2024
Azərbaycanın xarici siyasətində və iqtisadi strategiyasında energetika sahəsi hər zaman xüsusi yer tutub. Son illər bu sahədə atılan addımlar isə ölkəmizin regional və qlobal enerji xəritəsində mövqelərini daha da möhkəmləndirir
Çexiyanın baş naziri Bakıya gəlir – Tarix
Çexiyanın Baş naziri Andrey Babiş apreldə Bakıya səfər etməyi planlaşdırır. xəbər verir ki, bu barədə "Report"a Çexiyanın Azərbaycandakı səfirliyindən bildirilib. "Aprelin sonunda Baş nazirin Bakıya səfər