Şahruddin və Elvin bir daha milliyə çağırılmayacaq? - Santuşdan açıqlama
Şahruddin və Elvin bir daha milliyə çağırılmayacaq? - Santuşdan açıqlamaAzərbaycan milli komandasının baş məşqçisi Fernandu Santuş Azərbaycan mətbuatda yayılmış xəbərləri təkzib edib.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə AFFA-nın mətbuat xidməti məlumat yayıb.
"Bu gün mətbuatda yayılmış iki yalan məlumatla tanış oldum. Həmin şayiələri rədd edərək, media nümayəndələri və futbol ictimaiyyəti üçün bu məsələlərə aydınlıq gətirirəm. Birincisi, milli komandanın toplanışları zamanı futbolçuların fiziki durumu, məşqə və ya oyuna hazır olub-olmamaları ilə bağlı hər gün tibbi heyətdən tibbi arayış alıram. Belarus yığması ilə matç üçün tibbi rəydə hazır olmadığı göstərilən yeganə oyunçu Şahruddin Məhəmmədəliyev olub.
Qapıçımızla aramızda söhbət olub, bundan sonra o, toplanışdan azad edilib və yerinə Əlirza Müştabazadə dəvət olunub. Ümumiyyətlə, məşqçi karyeram ərzində heç vaxt "oynamağa hazır deyil" diaqnozu qoyulan futbolçunu oynatmamışam. Rza Cəfərovun sağlamlıq durumu qaydasında olduğu üçün meydana o çıxıb və çox yaxşı çıxış edib.
İkincisi isə, Azərbaycan millisində olduğum müddətdə Elvin Cəfərquliyev və Şahrudin Məhəmmədəliyevin bir daha milliyə çağırılmayacaqlarını nə vaxtsa rəsmi və ya şifahi olaraq deməmişəm. Bu barədə yayılan məlumat da həqiqəti əks etdirmir və tamamilə yalandır. Əksinə, adlarını sadaladığım futbolçular bilirlər ki, çağırışlar zamanı həmişə onlara arxalanıram. Elvin haqqında yalnız Haiti ilə oyundan sonra mətbuat konfransı zamanı jurnalistin "Futbolçunu cəzalandıracaqsınızmı?", – sualını cavablandırarkən danışmışam. Cavabım isə belə olub: "Səhv etmək insana məxsusdur və buna görə oyunçunu cəzalandırmamalıyıq".
Mən həmişə onlara güvənmişəm və sağlam olduqları müddətdə bunu etməyə davam edəcəyəm", – portuqaliyalı mütəxəssis bildirib.
İdman     Baxılıb: 27   Tarix: 31 mart 2025
Mahir Emreli karyerasını Azərbaycanda davam etdirəcək?
Bundesliqaya vəsiqə qazanacağımız təqdirdə sözləşmənin müddəti uzadılacaq. Amma elitaya vəsiqə əldə edə bilməsək, qalmaya bilərəm. Hazırkı durum bunu göstərir. xəbər verir ki, bu sözləri Report-a Azərbaycan millisinin v
"Fənərbağça"nın əsas hücumçusu zədələndi
Bosniya və Herseqovina millisinin hücumçusu Edin Dzeko burnundan zədələnib.  trend-ə istinadən xəbər verir ki, 37 yaşlı forvard DÇ-2026-nın seçmə mərhələsində Rumıniyaya qarşı matçda xəsarət alıb və fasilədə əvəzlənib. "Fənərbağça"nı
"Fənərbaxça" – "Qalatasaray" matçını o idarə edəcək
Türkiyə Kubokunun 1/4 finalında keçiriləcək "Fənərbaxça" – "Qalatasaray" matçının hakimi məlum olub. xəbər verir ki, oyunu Cihan Aydın idarə edəcək. Xatırladaq ki, fevralın 21-də Türkiyə Superliqasında
Nəriman "Qarabağ"dan gedir?
"Qarabağ"ın oyunçusu Nəriman Axundzadənin Norveçin "Molde" klubuna keçməsi ilə bağlı xəbərlər yayılıb. xəbər verir ki, bu haqda " məlumat yayıb. Məlumata görə, 20 yaşlı hücumçu transfer məsələsin
Qadın şahmatçılarımız Avropa çempionatında mübarizə aparacaqlar
Azərbaycanın qadın şahmatçıları Yunanıstanın Rodos adasında bu gün start götürəcək fərdi Avropa çempionatında mübarizə aparacaqlar. xəbər verir ki, qitə birinciliyində Ülviyyə Fətəliyeva, Gövhər Beydullayeva, Gülnar Məmmədova
Fernandu Santuş bu tarixdə istefaya gedəcək
Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Fernandu Santuş istefaya göndərilə bilər. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə mətbuatı məlumat yayıb. Bildirilib ki, "Beşiktaş"dan sonra yığmamızda da nəticələri uğursu
AFFA İntizam Komitəsi bu klubları cərimələdi
AFFA İntizam Komitəsi II Liqada çıxış edən bir neçə klubu cərimələyib. xəbər verir ki, buna çempionatın XVII turunda yaşananlar səbəb olub. "Ağdaş" komandası "Sheki City" ilə görüşdə beş oyunçusu sar