SOCAR-ın "yaşıl" istiqrazları Bank Respublika-nın Mobil Şöbə tətbiqində
Ölkəmizin aparıcıbanklarından biri olan Bank Respublika, müştəriləri üçün daha bir investisiyaimkanı yaratmışdır.
azxeber.com xəbər verir ki, Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) 200 milyon ABŞ dolları həcmində buraxdığı yeni "yaşıl" təyinatlı istiqrazları artıq Bank Respublikanın MobilŞöbə tətbiqi vasitəsilə eləcə də Bankın filiallarına müraciət edərək sifarişetmək mümkün olacaq.
"Yaşıl Gəlir, Yaşıl Gələcək" şüarı ilə təqdim edilən bu istiqrazlarinvestorlara stabil və etibarlı gəlir imkanı qazandırmaqla yanaşı, ölkəmiz üçünəhəmiyyətli "yaşıl" enerji layihələrinin icrasına, bərpa olunan enerji mənbələrinininkişafına təkan verəcək.
SOCAR-ın "yaşıl" istiqrazlarının əsas xüsusiyyətləri aşağıdakıkimidir:
v Nominal dəyəri - 1 000 ABŞ dolları;
v Tədavül müddəti – 5 il;
v İllik gəlirlilik – 6%;
v Faiz ödənişi – rüblük.
Qeyd edək ki, "yaşıl" istiqrazları əldə etməküçün son tarix 28 fevral 2025-ci ildir.
İnvestorlar bu tarixə qədər sifarişləriniyerləşdirərək SOCAR-ın "yaşıl" istiqrazlarını əldə edib investisiyaimkanlarından faydalana bilərlər.
Daha ətraflı məlumatıbankın rəsmi saytında, facebook, instagram, linkedin, telegramsəhifələrində və ya Bankın Çağrı Mərkəzinə 144nömrəsinə zəng edərək əldə edə bilərsiniz.