Somali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLAR
Somali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLARSomali Federativ Respublikasının Prezidenti Hasan Şeyx Mahmud fevralın 12-də Bakıda Zəfər parkını ziyarət edib.
Burada ali qonağın şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Somali Prezidenti parkdakı Zəfər abidəsinin önünə əklil qoydu.
Sonra ali qonağa Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsində göstərdiyi misilsiz qəhrəmanlığın və qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Zəfər parkı barədə ətraflı məlumat verildi. Bildirildi ki, ərazisi 10 hektara yaxın olan parkın girişində 44 günlük Vətən müharibəsinin rəmzi kimi hündürlüyü 44 metr, eni 22 metr, sütunlarının sayı 44 olan Zəfər tağı inşa edilib.
Xatırladaq ki, 2024-cü il noyabrın 8-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevanın iştirakı ilə parkın açılışı olub.
Somali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLARSomali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLARSomali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLARSomali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLARSomali Prezidenti Bakıda Zəfər parkını ziyarət etdi - FOTOLAR/ azxeber.com