Sovet kəşfiyatının GİZLİ SSENARİSİ: Xaricdəki ermənilər Ermənistana necə köçürülüb?
20-ci əsrin 50-ci illərində meydana atılan "erməni soyqırımı" termini SSRİ-nin Türkiyəyə qarşı təzyiq vasitəsi idi. Türkiyənin NATO-ya daxil olmasından sonra Sovet imperyasının əl atdığı "ən təsirli vasitə" erməni mövzusuydu. Dərhal ermənilərin qondarma "qırğın" iddiasından bəhrələnən Sovet siyasətçiləri onlardan vasitə kimi istifadə etdikcə bu saxtakar və uydurma yalana inanmağa başlayırdılar.
Dərhal İrəvanın mərkəzində qondarma "soyqırıma" xatirə kompleksi inşa edildi. Yaxın-uzaq qəbirstanlıqlardan insan sümükləri kompleksə daşındı və erməni qalıqları kimi nümayiş olunmağa başladı. Az sonra ermənilərin Ağrı dağına iddiasının şahidi olduq. Moskvanın göstərişi ilə İrəvanın "Spartak" futbol komandasının adı dəyişib "Ararat" qoyuldu. Sovet kəşfiyatının gizli ssenarisi üzrə inkişaf edən hadisələr xaricdəki ermənilərin Ermənistana köçü ilə davam etdirildi. 30 ildir özünün dövlət siyasətini "soyqırımı" üzərində quran Ermənistan Türkiyəni ittiham edir və dünya dövlətlərinin əksəriyyəti Ankaraya təzyiq vasitəsi kimi bu saxta rıçaqdan faydalanır.