Təhsilin İnkişafı Fondu və Qırmızı Ürəklər Fondu arasında memorandum imzalandı
Təhsilin İnkişafı Fondu və Qırmızı Ürəklər Fondu arasında memorandum imzalandıTəhsiluğurlu gələcəyin, savadlı cəmiyyətin və daha gözəl dünyanın əsasıdır. Buna görədə cəmiyyətimizin həyatına dəyər qatan Qırmızı Ürəklər Fondu vaxtaşırı təhsilədəstək layihələri ilə gündəmə gəlir. Bu layihələrdən biri də "Qırmızı Ürəklər TəhsilTəqaüdü Proqramı" çərçivəsində həyata keçirilən "Onu oxut" ianə aksiyasıdır. Aksiya çərçivəsində sosial həssas qruplardan olan yüksək bal toplamış tələbələrətəqaüd verilir. 2023-2024-cü təhsil ilində yüksək bal toplayaraq ali məktəblərəqəbul olan 25 tələbə bu imkandan yararlanma şansı əldə edib.
Proqramındavamı olaraq təhsil sisteminininkişafına yönələn layihələr üzrə əməkdaşlığın qurulması, eləcə də tələbələrüçün uzunmüddətli təqaüd proqramının təsis edilməsi və həyata keçirilməsi məqsədiilə Təhsilin İnkişafı Fondu və Qırmızı Ürəklər Fondu arasında əməkdaşlıqmemorandumu imzalanıb. Sənədi Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədriElnur Nəsibov və Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Yusif Poladovimzalayıblar.
İmzalanma mərasimində çıxışedən Elnur Nəsibov Fondun həyata keçirdiyi layihələr barəsində ətraflı məlumatverərək, təqaüd layihələrinə hər zaman xüsusi diqqətin ayrıldığını bildirib. O,Fondun ilk layihələrindən birinin məhz "Hənifə Məlikova-Zərdabi adına gəncqızların təhsilinə dəstək" təqaüd proqramının olduğunu, qızların sayının öncə 25,qısa müddət ərzində isə 300-ə çatdığını vurğulayıb.
Qırmızı Ürəklər Fondununprezidenti Yusif Poladov isə çıxışında Fondun artıq üçüncü ildir ki, sosial həssasqruplardan olan gənclərin təhsilini dəstəklədiyini qeyd edib. "Qırmızı ÜrəklərTəhsil Təqaüdü Proqramı həyata keçirildiyi vaxt ərzində sosial dəstəyə ehtiyacıolan 51 tələbəyə təqaüd verilib. Proqramın əsas məqsədi savadlı və istedadlı gənclərininkişaf etdirilməsi, onların maddi problemlərdən yayınıb şəxsi inkişaflarınafokslanmaları, gələcəkdə cəmiyyətə faydalı vətəndaş kimi formalaşmalarına dəstəkolmaqdır".
Qeyd edək ki, Qırmızı ÜrəklərFondunun başlatdığı "Onu oxut" aksiyası çərçivəsində 2024-2025-ci tədris ilindənetibarən Təhsilin İnkişafı Fondu ilə birgə 600-dən yuxarı bal toplamış 23 nəfərbirinci kurs tələbəsinə təhsil müddətində aylıq 200 manat təqaüd veriləcək.
İanə etmək üçün:
Qeyd edək ki, "Red Hearts"-Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsüilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilikmədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekolojitarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin  həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərləçıxış edən "Red Hearts"- ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyətiətrafında birləşdirməkdir. Fondun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərəksözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün saytına daxil olmaqkifayətdir. / azxeber.com