"TələbəPlus" kartı ilk sahiblərinə təqdim edildi: tələbələri geniş imtiyazlar gözləyir
KapitalBank,Təhsilin İnkişafı Fondu (TİF) və "Visa" beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkəti arasında imzalanan memoranduma əsasən tələbələrə yeni həllər təqdim edən "TələbəPlus" kartının təqdimatına start verilib.
4 noyabr 2024-cü il tarixində Bakı DövlətUniversitetində (BDU) həyata keçirilən tədbirdə qəbul imtahanlarında ən yüksəkbal toplayaraq BDU-ya daxil olan 14 nəfər I kurs tələbəsinə "TələbəPlus" kartıtəqdim olunub.
Mərasimdə açılış nitqi ilə çıxış edənBDU-nun rektoru Elçin Babayev bu layihənin uğurlu olacağına inandığını, ali təhsilmüəssisələrinin yaradılan imkandan kifayət qədər bəhrələnəcəyini, bu kartlarıntələbələrə ən müxtəlif istiqamətlərdə geniş imtiyazlar təqdim edəcəyini, tələbələrintəhsil, səhiyyə, mədəniyyət və digər xidmətlərlə bağlı endirimlərdən faydalanabiləcəklərini vurğulayıb.
Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətininsədri Elnur Nəsibov da öz növbəsində "TələbəPlus" kartlarının ilk istifadəçiləriolan BDU tələbələrini təbrik edib. O, bu layihənin dövlət-özəl tərəfdaşlığınınuğurlu nümunəsi olduğunu qeyd edib. Layihənin növbəti mərhələdə peşə və ortaixtisas təhsilinə də şamil ediləcəyini bildirən sədr növbəti tədris ilində təhsilsahəsində çalışan əməkdaşların da layihədən yararlana biləcəklərini vurğulayıb.
Kapital Bank-ın Korporativ Satışlardepartamentinin direktoru Qara Əbdülrəhmanov bildirib ki, "TələbəPlus" tələbələrəxüsusi imtiyazlar təqdim etməklə yanaşı, onların gündəlik həyatlarını daharahat və rəqəmsal bir müstəviyə keçirəcək.Belə ki, kart tələbələrə gündəlik xərclərini daha səmərəli şəkildə izləməkfürsəti yaradacaq.
"Visa"nın Azərbaycan üzrə ölkə meneceriNurlan Hacıyevsə "Visa" beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkətinin Azərbaycantəhsilinə dəstək göstərməyə hər zaman hazır olduğunu qeyd edib və bu layihəninbir hissəsi olmaqdanməmnunluğunu bildirib.
Xatırladaq ki, "TələbəPlus" kartı təlim mərkəzləri,geyim, yemək, qida sahələri üzrə tələbələrin ən çox müraciət etdikləri 200-dənartıq partnyorda imtiyazlar, endirimlər almaq fürsəti yaradır. Həmçinin, MədəniyyətNazirliyi ilə imzalanan müqaviləyə əsasən mədəniyyət obyektləri, muzeylər, sərgisalonlarından istifadə zamanı da tələbələrüçün güzəştlər tətbiq olunacaq. Gələcəkdə idman, səhiyyə, nəqliyyat sahələrindədə xidmətlərin "TələbəPlus"a qoşulması planlaşdırılır.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçünsaytına, 196Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün—, Birbank kartısifarişi üçün —. / azxeber.com