Unibank ağacəkmə aksiyasında iştirak edib - FOTOLAR
Unibank Ümummilli lider Heydər Əliyevinanadan olmasının 100 illiyi çərçivəsində təşkil olunan növbəti ağacəkməkampaniyasına qoşulub.
azxeber.com xəbər verir ki, bank rəhbərliyi və əməkdaşlar bu gün Müşfiqabad qəsəbəsindəkeçirilən ağacəkmə tədbirində iştirak edib. Ölkə bank sektorunun nümayəndələri tərəfindən ümumilikdə 1 hektar ərazidə 625 ədəd Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan RespublikasınınMərkəzi Bankı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan BanklarAssosiasiyası, Sığortaçılar Assosiasiyası, Mikromaliyyə Assosiasiyası, FondBazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Fintex Assosiasiyası arasında 13 mart2023-cü il tarixində "Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cüildönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair AnlaşmaMemorandumu"u imzalanıb. Memorandumun məqsədi, Ümummilli lider Heydər Əliyevinanadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə 10 il ərzində ümumilikdə birmilyon ağacın əkilməsi ilə əlaqədar müvafiq işlərin görülməsidir. Memorandum tərəfdaşlarınıniştirakı ilə 2022-2024-cü illər ərzində həm Abşeron rayonu, həm də NaxçıvanMR-da ağacların əkilməsi və ərazidə suvarma sisteminin qurulması təmin edilib.