Unibank jurnalistlər üçün dayanıqlı maliyyə mövzusunda seminar keçirib
Unibank jurnalistlərüçün "Dayanıqlı maliyyə: trend və perspektivlər" mövzusunda seminar keçirib.
azxeber.com xəbər verir ki, tədbir"Media savadlılığı" həftəsi çərçivəsində təşkil olunub. Bankın Dayanıqlılıq üzrə meneceri Səmra Talışinskaya-Abbasova tərəfindən keçirilən seminardadayanıqlılıqla bağlı əsas konsepsiyalar, ölkəmizin iqlim gündəliyi, həm qlobal,həm də ölkə kontekstində dayanıqlı maliyyənin inkişaf perspektivləri əhatəedilib.
Ölkəmizindayanıqlı inkişaf gündəliyi haqqında seminar iştirakçılarına məlumat verən məruzəçi,bu istiqamətdə qarşıya qoyulan hədəflər, hazırlanan sənədlər toplusu haqqında məlumatlarıseminar iştirakçılarına çatdırıb. Bildirilib ki, ölkəmizin 2022-2026-cı illəri əhatəedən sosial-iqtisadi inkişaf strategiyasında təmiz ətraf mühit və "yaşıl artım"ölkəsinə çevrilmək milli prioriteti çərçivəsində müvafiq iqtisadi sektorlar üzrə hədəflər və layihələr müəyyən edilib.Dayanıqlı maliyyənin maliyyə institutları üçün əhəmiyyətinin vurğulandığıseminarda, iqlim dəyişmələrinin maliyyə institutları üçün yaratdığı risklər vəfürsətlər müzakirə olunub.
Sonda seminariştirakçılarının sualları cavablandırılıb.