Yeniliklər yeni nəfəslə gələcək! - Güləli Bağırov kimdir?
Yeniliklər yeni nəfəslə gələcək! - Güləli Bağırov kimdir?Sentyabrın 1-də keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində qızğın mübarizənin gedəcəyi dairələrdən biri də 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocavənd seçki dairəsidir. Həmin dairədən şansı yüksək dəyərləndirilən namizədlərdən biri də Bağırov Güləli Qəhrəman oğludur.
KONKRET.az onun tərcümeyi-halını təqdim edir:
Yeniliklər yeni nəfəslə gələcək! - Güləli Bağırov kimdir?Bağırov Güləli Qəhrəman oğlu 25 aprel 1977-ci ildə Şuşa şəhərində anadan olub. Tam orta təhsilini 171 saylı məktəbdə tamamlayan Bağırov daha sonra Türkiyəyə yollanıb. O, burada Dokuz Eylül Universitetində hüquq fakultəsini fərqlənmə ilə bitirib. Daha sonra Niğdə Universitetində də dövlət idarəetmə fakultəsində Magistr təmsili alıb. Güləli Bağırov Britaniyanın Portsmut universitetində doktrantura təhsili aldıqdan sonra hərbi xidmətə yollanıb. Xidmətini Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinin xüsusi şöbəsində keçib.
Güləli Bağırov "Şuşa – Qarabağ" Peşəkar Futbol Klubunun təsisçisi, "Aztürk Holding"in isə təsisçisi və prezidentidir. Bundan başqa, "Sphere Gen İnnovate Holding Hub" şirkətinin qurucusu və TUMİB hüquq mərkəzinin sədridir. O, 7 kitabın müəllifidir. Dünyanın 30-dan çox ölkəsində kitabları oxunmaqdadır. Rus, ingilis və ərəb dillərini mükəmməl bilir.
2015-ci ildə də Parlament seçkilərində də namizəd olan Bağırovun builki məqsədi də doğma qarabağlılarına xidmət etməkdir. Bu yolda hər kəsi Şuşa naminə birləşməyə çağıran namizəd qeyd edib ki, birlik və bərabərlik nümayiş olunsa, bu arzularına da çatacaqlar.
Xatırladaq ki, 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocavənd seçki dairəsində Bağırovun əsas rəqibləri namizədliyi Yeni Azərbaycan Partiyasından irəli sürülmüş Leyla Babışova və Azərbaycanın Rusiyadakı Fövqaladə və Səlahiyyətli səfri Polad Bülbüloğludur.
Yeniliklər yeni nəfəslə gələcək!