Zakir Həsənov: 'Müharibədən sonrakı islahatlar peşəkar Ordunun formalaşmasına səbəb olub
Zakir Həsənov: 'Müharibədən sonrakı islahatlar peşəkar Ordunun formalaşmasına səbəb olubVətən müharibəsindən sonra aparılan yeni islahatlar peşəkar Ordunun formalaşmasına səbəb olub.
azxeber.com xəbər verir ki, bunu müdafiə naziri Zakir Həsənov Hərbi Dəniz Qüvvələrinin hərbi hissəsində keçirilən "Dəniz Komando Təməl" və "Sualtı hücum xüsusi təyinatlısı" kurslarının növbəti buraxılış mərasimində deyib.
Nazir qarşıdan gələn 8 Noyabr - Zəfər Günü münasibətilə məzunları və bütün şəxsi heyəti təbrik edib, onlara xidmətlərində uğurlar arzulayıb.
Həmçinin Z.Həsənov dəniz xüsusi təyinatlıları ilə görüşərək Vətən müharibəsi zamanı onların şücaətinin təqdirəlayiq olduğunu bildirib. Dəniz xüsusi təyinatlılarının göstərdikləri qəhrəmanlıqlara görə Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin onların hər birinə yüksək dəyər verdiyini xüsusi vurğulayıb.