Zaur İbrahimli: Azərbaycan və Özbəkistan QHT-ləri arasında əməkdaşlığın çox böyük potensialı var
Zaur İbrahimli: Azərbaycan və Özbəkistan QHT-ləri arasında əməkdaşlığın çox böyük potensialı var"Özbəkistan və Azərbaycan QHT-lərinin Əməkdaşlıq Forumunun keçirilməsi ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafının daha bir nümunəsidir".
Bu sözləri azxeber.com-a açıqlamasında Daşkəntdə baş tutan Özbəkistan - Azərbaycan Qeyri-Hökumət Təşkilatlarının Əməkdaşlığında Forumunda iştirak edən Azərbaycan Milli QHT Forumunun İdarə Heyətinin üzvü Zaur İbrahimli deyib.
O bildirib ki, iki ölkə arasında münasibətlər ən yüksək səviyyədə inkişaf edir:
"Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və Özbəkistan prezidenti Şavkat Mirziyoyev ölkələrimizin strateji müttəfiqliyinin möhkəmlənməsi istiqamətində mühüm addımlar atıblar. Ölkələrimiz arasında əlaqələrin inkişafına ictimai təşəbbüslər, əməkdaşlıq, cəmiyyətlərimiz arasında bağların möhkəmləndirilməsi ilə töhfə verilməsi çox vacibdir".
Zaur İbrahimli deyib ki, Özbəkistan və Azərbaycan QHT-ləri arasında münasibətlərin çox böyük perspektivi var:
"Ölkələrimizin QHT-ləri arasında əməkdaşlıq çox böyük perspektiv açır. Xüsusən təcrübə mübadiləsi, birgə layihələrin həyata keçirilməsi hər iki ölkənin vətəndaş cəmiyyətini gücləndirəcək, beynəlxalq platformalarda fəaliyyəti əlaqləndirməyə imkan yaradacaq. Bu isə hazırda çox vacib məsələdir. QHT sektorunun ikitərəfli əlaqələr və əməkdaşlığın gücləndirilməsində böyük potensialı var. Bu cür müzakirələr potensialdan daha dolğun istifadə etməyə imkan yaradır.
Təşkilat sədri bildirib ki, iki ölkənin QHT-ləri arasında memorandum imzalanacaq:
"Ötən il QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyi  ilə Özbəkistan QHT-lərinin Milli Assosasiyası arasında əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb. Bu Forumda isə QHT-lər arasında əməkdaşlıq Memorandumları imzalanacaq.  Bu QHT-lər arasında əlaqələri daha da gücləndirəcək".