18 yaşında həbs olundu, çıxıb günahsızlığını sübut etdi
18 yaşında həbs olundu, çıxıb günahsızlığını sübut etdiKor şahidin ifadəsi əsasında qətl törətməkdə təqsirli bilinən çikaqolu sakin şəhər administrasiyasını və polis idarəsini məhkəməyə verib.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə "FoxNews" məlumat yayıb.
Nəşrin məlumatına görə, Darien Harris 2014-cü ildə 18 yaşı olarkən məhkum edilib. O, "South Side" yanacaqdoldurma məntəqəsində atışmada bir adamı öldürməkdə ittiham olunurdu. Bütün proseslərdən sonra məhkəmə onu 12 il müddətinə azadlıqdan məhrum etmişdi.
Lakin azadlığa çıxandan sonra Darien Harris iş üzrə əsas şahidin ağır qlaukoma xəstəliyindən əziyyət çəkdiyini və bu faktı istintaqdan gizlətdiyini müəyyənləşdirib.
Harris dərhal federal məhkəməyə müraciət edərək, polisi sübutlar uydurmaqda və şahidləri yalan ifadə verməyə məcbur etməkdə ittiham edib. O, həbsin onun həyatını, sözün əsl mənasında, məhv etdiyini vurğulayıb.
"Mənim heç bir maddi yardımım yoxdur. Mənə hələ də cinayətkar kimi yanaşırlar, ona görə də yaxşı iş tapa bilmirəm. Məktəbə getməkdə çətinlik çəkirəm", – Harris deyib.