AccessBank 'Access2Success' layihəsinə start verib - FOTOLAR
AccessBank 'Access2Success' layihəsinə start verib - FOTOLARSizin yerli Avropa bankınız - AccessBank, qadın sahibkarlığını dəstəkləmək vəbiznesdə qarşılaşdıqları maneələri aradan qaldırmaq məqsədilə Access2Successlayihəsinə üçüncü dəfə start verdiyini elan edir.
azxeber.com xəbər verir ki, layihə biznesin qurulması və inkişaf etdirilməsi üçün uğurlu şəraitin yaradılmasına, qadınlarda liderlik vəpeşəkar bacarıqların gücləndirilməsinə yönəlib. Access2Success layihəsi, AvropaYenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) dəstəyi ilə həyata keçirilir.
Bu il layihəyə qatılmaq üçün 300-əyaxın qadın müraciət edib və müəyyən olunan meyarlara əsasən 60 sahibkarseçilib. Layihə çərçivəsində iştirakçılara biznes idarəçiliyi sahəsindəbilikləri dərinləşdirmək, liderlik keyfiyyətlərini artırmaq, satış sahəsindəpeşəkar bacarıqları genişləndirmək, eləcə də uğurlu biznes qurmaq üçün hüquq vəmarketinq aspektləri barədə məlumat əldə etmək imkanı yaradılacaq. Bütün bubiliklər geniş təcrübəyə malik peşəkar təlimçilər tərəfindən təqdim ediləcək.
Layihənin əsas məqsədi qadınsahibkarların qarşılaşdığı maliyyə resurslarına çıxış, biznes təhsili və peşəkarinkişaf üçün məhdud imkanlar kimi maneələri aradan qaldırmağa dəstək olmaqdır. Proqramhəmçinin iştirakçıları uğur qazanmaq üçün lazım olan resurs və biliklərlə təminetmək, eləcə də güclü qadın-sahibkar cəmiyyətinin yaradılmasına yönəlib.
"Access2Success layihəsi və onuartıq üçüncü dəfə həyata keçirməyimizlə qürur duyuruq. Bizim məqsədimizAzərbaycanda qadın sahibkarlığına dəstək verməyə davam etmək və ölkəmizdə biznesininkişafı üçün bərabər imkanların yaradılmasıdır. Biz əminik ki, Access2Success layihəsigüclü sahibkarlıq mühitinin yaradılması və ölkənin iqtisadi inkişafınınstimullaşdırılması istiqamətində mühüm bir addımdır", - bunu AccessBank-ınİdarə Heyətinin üzvü Renat Hümbətov deyib:
"Qadın sahibkarlığının inkişafıAYİB-in Azərbaycanda qeyri-neft sektorunun inkişafı sahəsində prioritet olaraqdəstəklədiyi bir neçə sahədən biridir. Ölkədə mövcud olan sahibkarlıqsubyektlərinin təxminən 23% xanımlara məxsus olduğunu nəzərə alsaq, qadınsahibkarlığının ölkə iqtisadiyyatında payının artırılması sahəsində çox böyükimkanlar var. Bununla da, qadın sahibkarların zəruri məsləhət və maliyyəxidmətlərinə əlçatanlığının artırılması istiqamətində AYİB həm birbaşa, həm dəyerli tərəfdaş banklar vasitəsilə məqsədyönlü fəaliyyətini davam etdirir", -bunu AYİB-nın Azərbaycandakı Kiçik Bizneslər üçün Məsləhət Proqramının rəhbəri SamirHəmidov bildirib.
İlk Access2Success layihəsinə 2022-ci ildə start verilib və iştirak üçün250-ə yaxın namizəd müraciət etmişdir. Onlardan tələblərə cavab verən 53 nəfərtəlimlərə qatıldı. Növbəti, Access2Success-2 layihəsi isə 2023-cü ildə həyata keçirilib. Bu layihədə 250-dən çoxmüraciətlər içində seçilən, 50 qadın qatılmışdır. İştirakçılar konsaltinq,turizm, təhsil, səhiyyə kimi sahələri təmsil edirdilər. 5 həftə davam edənAccess2Success layihəsində qadın sahibkarlara biznesin strateji inkişafı,böhran zamanı idarəçilik, dövlət qurumlarına hesabatların təqdim edilməsi,satış, marketinq, elektron ticarət, kadrların idarə edilməsi, biznesə nəzarətmövzularında təlimlər keçirilib.
AccessBankAzərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarlarısırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq MaliyyəKorporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-üBakıda, 21-i bölgələrdə olmaqla, 35 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçünəlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir. Filiallarhaqqında əlavə məlumat linkdə təqdim edilir: .
AccessBank 'Access2Success' layihəsinə start verib - FOTOLARAccessBank 'Access2Success' layihəsinə start verib - FOTOLARAccessBank 'Access2Success' layihəsinə start verib - FOTOLAR