AccessBank EBRD-nin dəstəyi ilə üçüncü dəfə Access2Success layihəsinə start verir
AccessBank, Azərbaycanda qadın sahibkarlığına dəstəkləmək məqsədilə üçüncü dəfə Access2Success layihəsinə start verdiyini elan edir.
azxeber.com xəbər verir ki, layihə, AvropaYenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) dəstəyi ilə həyata keçiriləcək. Buunikal layihə, iştirakçılara bizneslərini uğurla inkişaf etdirmək üçün lazımolan resursları, bilikləri və dəstəyi təqdim edir.
Access2Success layihəsinin məqsədi -biznes ideyalarını həyata keçirmək və bazardakı mövqelərini gücləndirmək istəyənqadınlar üçün əlverişli mühitin yaradılmasıdır. Layihə çərçivəsindəiştirakçılar, təhsil proqramlarına, ekspertlərlə məsləhətləşmələrə vəşəbəkələşmə imkanlarına çıxış əldə edəcəklər. Layihə, maliyyə idarəçiliyi,marketinq, strateji planlaşdırma və digər mövzuları əhatə edən təlimlər və mentorluq proqramlarını əhatəedir.
Access2Success layihəsinə iştiraküçün müraciətlər bu gündən qəbul olunur və iqtisadiyyatın istənilən sektorundanqadın sahibkarları bu təşəbbüsə qoşulmağa dəvət edilir.
Layihə və iştirak şərtləri ilə bağlı əlavə məlumat üçünlinkə keçid edin: Access2Success
İlk Access2Success layihəsinə 2022-ci ildə start verilib və iştirak üçün250-ə yaxın namizəd müraciət etmişdi. Onlardan tələblərə cavab verən 53 nəfərtəlimlərə qatıldı. Növbəti, Access2Success-2 layihəsi isə 2023-cü ildə həyata keçirilib. Bu layihədə 250-dən çoxmüraciətlər içində seçilən, 50 qadın qatılmışdı. İştirakçılar konsaltinq,turizm, təhsil, səhiyyə, eko məhsullar, dekor, geyim və aksessuar kimi sahələritəmsil edirdilər. 5 həftə davam edən Access2Success layihəsində qadınsahibkarlara biznesin strateji inkişafı, böhran dönəmində idarəçilik, dövlətqurumlarına hesabatların verilməsi, satış, marketinq, elektron ticarət,kadrların idarə edilməsi, biznesə nəzarət mövzularında təlimlər keçirilib.