Antisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTO
Tovuz regional bölməsinin əməkdaşları tərəfindən Tovuz rayonu, Əsrik Cırdaxan kəndində yerləşən, İbrahimov Mayıl Fikrət oğluna məxsus çörək istehsalı müəssisəsində yoxlama keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyindən (AQTA) verilən məlumata görə, müəssisədə qida təhlükəsizliyi sahəsində texniki normativ hüquqi aktların, sanitariya norma və qaydaların kobud şəkildə pozulması faktı aşkar edilib.
Belə ki, müəssisənin istehsal sahəsində döşəmənin tamlığının pozulduğu, divar və tavanın, elektrik sobasının divar və qapaqlarının sanitar norma və qaydalara uyğun olmadığı, həmçinin dezinfeksiya, dezinseksiya, deratizasiya işlərinin vaxtlı-vaxtında aparılmadığı, çalışan işçi heyətin dövri tibbi müayinədən keçirilmədiyi müəyyən edilib.
Aşkar edilən nöqsanlarla bağlı qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
Antisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTOAntisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTOAntisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTOAntisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTOAntisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTOAntisanitar vəziyyətdə fəaliyyət göstərən çörək sexi aşkar edildi - FOTO