Avropadan Tramp-Putin dialoquna SƏRT TƏPKİ - Bəyanat yaydılar
Avropadan Tramp-Putin dialoquna SƏRT TƏPKİ - Bəyanat yaydılar"Ukrayna və Avropa müharibənin başa çatması ilə bağlı istənilən danışıqlarda iştirak etməlidir".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sətirlər Almaniya, Fransa, Polşa, Böyük Britaniya, İspaniya və İtaliyanın xarici işlər nazirləri, həmçinin Aİ Xarici Siyasət Xidməti və Avropa Komissiyasının imzaladığı birgə bəyanatda yer alıb.
"Ukraynada ədalətli və davamlı sülh zəruri şərtidir. Biz Rusiyanın təcavüzkar müharibəsi qarşısında Ukraynaya dəstəyimizi gücləndirməyə, onun müstəqilliyini, suverenliyini və ərazi bütövlüyünü müdafiə etməyə hazırıq. Biz ədalətli, hərtərəfli və davamlı sülhə nail olana qədər Ukraynanı dəstəkləmək məqsədini qarşıya qoyuruq", – bəyanatda vurğulanıb.
Xatırladaq ki, fevralın 12-də Putinlə Tramp arasında telefon danışığı olub. Rusiya prezidenti Vladimir Putinin mətbuat katibi Dmitri Peskov bildirib ki, tərəflər şəxsi görüş keçirmək barədə razılığa gəliblər. Kreml nümayəndəsinin sözlərinə görə, Putin ABŞ prezidentini Moskvaya dəvət edib. Mümkün görüşdən danışan Tramp bunun yaxın gələcəkdə baş tutacağını qeyd edib.