Azərbaycan şirkəti "SIAL Paris 2024" sərgisində iştirak edib
Azərbaycanın aparıcı qida vədistribusiya şirkətlərindən biri olan Avrora Qrup dünyanın ən məşhur qida sərgilərindənbiri kimi tanınan "SIAL Paris 2024" qida sərgisində öz stendi ilə çıxış edib.
azxeber.com xəbər verir ki, sərgidə şirkətin istehsal etdiyi - "Bizon", "Kreki", "Harika", "Tanelli", "BergGlucose", "Sladena", distribusiyasını həyata keçirdiyi "İstisu" mineral sularıvə digər məhsullar müxtəlif ölkələrdən gələn qonaqlara nümayiş etdirilib.
Avrora Qrup bu böyük qida sərgisiplatformasında müxtəlif ölkələrdən olan partnyorları ilə görüşmüş və yeni layihələrimüzakirə etmişdir. Bundan başqa şirkət həmçinin yeni potensial müştərilərlədanışıqlara başlamış və öz ixrac coğrafiyasını genişləndirmə imkanlarını dəyərləndirmişdir.
Məlumat üçün bildirək ki, "SIALParis 2024" sərgisində 200-dən çox ölkədən gələn təxminən 285000 ziyarətçi,7500 sərgi iştirakçısı iştirak edib.
Sərgi zamanı müxtəlif qidayenilikləri və tendensiyaları sərgi iştirakçılarına təqdim edilib.
Qeyd edək ki, 1964-cü ildənetibarən keçirilən SIAL sərgisi qida və içki sənayesində ən son tendensiyaları,texnologiyaları və biznes imkanlarını kəşf etmək üçün qlobal mərkəz rolunuoynayır. Sərgi iştirakçılarının 73%-nin Fransadan kənardan gəlməsi beynəlxalqbazarları araşdırmaq və məhsulları qida innovasiyalarının önündə yerləşdirməküçün əla fürsətlər yaratmış olur.