Azərbaycan yığmasının düşərgəsində "razborka" - Bu futbolçulara xəbərdarlıq edildi
Azərbaycan yığmasının düşərgəsində Millətlər Liqasının ilk turu çərçivəsində Azərbaycan millisinin İsveçlə qarşlaşmasında yaşanan qalmaqal ictimaiyyətin gündəmindən düşmək bilmir. Söhbət ilk hissəsinin son dəqiqələrində hücumçu Ramil Şeydayevin kapitan Emin Mahmudovdan əlindən topu alaraq penaltini vurmaq istəməsi və zərbəni dəqiq yerinə yetirə bilməməsidir.
KONKRET.az xəbər verir ki, qarşılaşmadan sonra keçirilən mətbuat konfransında baş məşqçi Fernandu Santuş komandanın əsas penalti vuranının Mahmudov olduğunu və baş verənlərə komanda daxilində aydınlıq gətiriləcəyini bildirmişdi. Portuqaliyalı mütəxəssisin vəziyyətdən narazı olduğu açıq-aşkar sezilirdi.
Hadisədən sonra Santuş komanda daxilində kiçik iclas keçirib. Bütün futbolçulara analoji hadisənin təkrarlanmaması yönündə tapşırıq verib. O, Ramil və Eminə üzünü tutaraq onları danlayıb. Bildirib ki, bu hərəkətləri komandaya baha başa gəlib və haqlı olaraq tənqid olunurlar. Baş məşqçi xüsusilə kapitan Mahmudovdan möhkəm xarakter göstərməsini və yeri gəldikdə komanda içində sərt olmasını istəyib. Yumşaq davranışın həm özünə, həm komandaya faydalı olmadığını bildirib.
Santuş sözügedən futbolçulara eyni hal yaşanacağı halda ağır cəza veriləcəyi, hətta milliyə çağırılmayacaqlarını söyləyib. O, fikrində ciddi olduğunu göstərmək üçün həm Ramil, həm də Emili Slovakiya ilə oyunda ehtiyatda oturdub. Şeydayevi sonradan oyuna buraxsa da, Eminə şans verməyib.
Santuş komanda üzvlərindən birlik tələb edib, yeri gələndə bir-biriləri üçün döyüşmələrini istəyib. O, bunun uğurun əsas sirri olduğunu bildirib. "Belə olan halda azarkeşlər də sizə ürəkdən dəstək olacaqlar və stadionları dolduracaqlar", – deyə 69 yaşlı məşqçi bildirib.
Qeyd edək ki, millimiz İsveçə 1:3, Slovakiyaya isə 0:2 hesabı ilə məğlub olub. C liqasının 1-ci qrupunda yer alan yığmamız 2 turdan sonra xal toplaya bilməyib./ Publika.az
İdman     Baxılıb: 155   Tarix: 10 sentyabr 2024
Futbol üzrə Azərbaycan millisi bu gün növbəti sınağına çıxacaq. xəbər verir ki, Fernandu Santuşun çalışdırdığı yığmamız Belarus millisini qəbul edəcək. Masazırda keçiriləcək oyunu Gürcüstandan olan hakimlər briqadası idar
Elvin Cəfərquliyev milli komandamızdan kənarlaşdırıldı - SƏBƏB
Azərbaycan milli komandasının futbolçusu Elvin Cəfərquliyev düşərgədən kənarlaşdırılıb.   -a istinadən xəbər verir ki, buna səbəb futbolçunun Haiti ilə hazırlıq görüşündə qırmızı vərəqə alması olub. Haiti seçməsi ilə oyu
U-17 millimiz Belarusa uduzdu
Belarusun paytaxtı Minskdə təlim-məşq toplanışında olan 17 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan milli komandası bu gün ilk yoxlama görüşünü keçirib. xəbər verir ki, Aqil Nəbiyevin çalışdırdığı U-17 Belarusun müvafiq ya
DÇ-2026: II tura 6 qarşılaşma ilə yekun vuruldu
DÇ-2026-nın Avropa zonası üzrə seçmə mərhələsinin II turuna baş tutan 6 qarşılaşma ilə yekun vurulub. KONKRET.azxəbər verir ki, I qrupunda Norveç millisi səfərdə İsrailin qonağı olub. J qrupunda Şimali Makedoniya evdə Uels
Millimiz bu ilin ilk sınağına çıxır
Futbol üzrə Azərbaycan milli komandası bu gün 2025-ci ildə ilk oyununa çıxacaq. . xəbər verir ki, portuqaliyalı Fernandu Santuşun rəhbərlik etdiyi komanda yoldaşlıq matçında Haiti millisi ilə üz-üzə gələcək. Bu, komandaları
"Barselona" üç xalı dörd qolla qazandı
İspaniya La Liqasının 29-cu turunda növbəti oyun keçirilib. xəbər verir ki, çempionluq mübarizəsi aparan "Barselona" doğma meydanda "Jirona" ilə qarşılaşıb. Görüş ev sahiblərinin 4:1 hesablı qələbəsi il
Ermənilərə görə Türkiyənin oyunu azarkeşsiz ola bilər
Millətlər Liqasının pley-off mərhələsi çərçivəsində Gürcüstan və Türkiyə yığmaları arasında qarşıdakı görüş azarkeşsiz keçirilə bilər. Buna səbəb 23 martda Tiflisdə Gürcüstan və Ermənistan (6:1) yığmaları arasında keçirilə
"Beşiktaş" "Qalatasaray"ı məğlub etdi
Türkiyə Superliqasının 29-cu turunda İstanbul derbisi baş tutub. KONKRET.azxəbər verir ki, "Beşiktaş" doğma meydanda "Qalatasaray"ı qəbul edib. Meydan sahibləri rəqibinə 2:1 hesabı ilə qalib gəlib. Hesab
AFFA rəsmisindən Santuş açıqlaması: "Sona qədər…"
"İlk gündən Fernandu Santuşa etimad göstərilib və bu yolda sona qədər davam etməlidir". xəbər verir ki, bunu AFFA-nın Məşqçilər Komitəsinin sədri Vaqif Sadıqov "Report"a açıqlamasında deyib. Mütəxəssi