Azərbaycanda bir adamı iki məzarda "DƏFN ETDİLƏR" - Bələdiyyədən AÇIQLAMA
Azərbaycanda bir adamı iki məzarda Dünyasını dəyişən şəxsin iki məzarı var. Bununla bağlı görüntülər sosial şəbəkələrdə yayılıb.
KONKRET.az xəbər verir ki, söhbət Mingəçevirdə kənd qəbiristanlığındakı Cavad Yəhya oğlu Qurbanzadənin məzarlarından gedir.
Mərhum 2023-cü ildə 57 yaşında vəfat edib. Onun qəbir daşlarından birinə "övladlarından", digərinə isə "dostlarından xatirə" yazılıb.
Mingəçevir bələdiyyəsinin nümayəndəsi Kamil Hüseynov məsələ ilə bağlı açıqlama verib.
"Məzarının atasının yanında olmasını istədilər. Biz də deyiləni etdik. Bir adamın iki başdaşı ola bilməz. Necə oldu, ölü dirildi? Dəfndə iştirak etmişəm. Meyit məzara qoyulub. Məzarlardakı ayrı-ayrı insanlardır", – deyə o bildirib.
Mingəçevirdə vəfat edən bir insana eyni qəbiristanlıqda iki fərqli yerdə başdaşının qoyulması görənləri təəccübləndirib.
KONKRET.azoxu.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Mingəçevir kənd qəbiristanlığında baş verib.
Qeyd olunub ki, qəbiristanlıqda dəfn olunan Cavad Yəhya oğlu Qurbanzadəyə həm ailəsi, həm də dostları tərəfindən fərqli yerlərdə başdaşı qoyulub.