"Brent" neftini qiyməti 71 dolları ötüb
ICE London qitələrarası birjasında keçirilən ticarət əməliyyatlarının gedişində "Brent" neftinin ixracına dair 2025-ci ilin may müqaviləsinin dəyəri 0,75% artaraq 1 barelə görə 71,11 ABŞ dolları təşkil edib. "APA-Economics"i
Dünya bazarlarında "Azeri Light" (CIF) markalı Azərbaycan nefti ucuzlaşıb. Azərbaycan neftinin 1 barelə olan qiyməti 0,81 ABŞ dolları və ya 1,09% azalaraq 73,21 ABŞ dollarına çatıb. Qeyd edək ki, Azərbaycan neftini
AccessBank BlueOrchard Fondundan $8 mln kredit cəlb edib
AccessBank, Azərbaycanda dayanıqlı sahibkarlıq mühitinininkişafına sadiqliyini nümayiş etdirərək, son 10 ildə ilk dəfə BlueOrchard BeynəlxalqMaliyyə Fondundan 7 il müddətinə $8 mln məbləğində subordinasiya kreditinin cəlbolunmasın
Pensiya və müavinətlərlə bağlı mühüm məlumat
Son altı ildə 900 minədək pensiya, müavinət və təqaüd proaktiv qaydada təyin edilib. Bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi məlumat yayıb. Qeyd olunub ki, 2019-cu ilin əvvəlindən bu ilin martın 1-dək həmi
"Azərsun Holdinq" 10 min ailəni bayram sovqatı ilə sevindirib
Milli-mənəvi dəyərlərə olan həssaslığı, sosial məsuliyyət sahəsində həyata keçirdiyi layihələri ilə seçilən "Azərsun Holdinq" Novruz və Ramazan bayramları münasibətilə ənənəsinə sadiq qalaraq minlərlə ailəni bayra