Azerconnect Group "Yaşıl artım gündəliyində təhsil" adlı konfransda iştirak edib
Azerconnect Group Azerconnect Group 27 may tarixindəElm və Təhsil Nazirliyi və Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin birgə təşkilatçılığıilə keçirilən "Yaşıl artım gündəliyində təhsil" mövzusunda konfransda iştirakedib.
azxeber.com xəbər verir ki, konfrans zamanı Azerconnect Group yaşıl enerjiyə keçid və enerji istehlakının əhəmiyyətli dərəcədə azaldılması sahələrində uğurlarını, eləcə dətəhsilə və cəmiyyətin rifahına töhfə verən həyata keçirdiyi layihələrlə bağlıqabaqcıl təcrübələrini paylaşıb.
TƏMƏL platforması çərçivəsindəkeçirilən tədbirinin əsas məqsədi istehsalatda bərpa olunan enerji mənbələrindənistifadə, yaşıl keçidin ətraf mühitə təsirləri və bərpa edilən enerjiqurğularına xidmət sahəsində çalışan mütəxəssislərin yetişdirilməsində peşə təhsilininrolunun müzakirəsi olub.
Azerconnect Group-un başdirektorunun müavini Dövlət Dövlətov konfransın panel sessiyasında çıxış edərəkşirkətin dayanıqlı inkişafı sürətləndirən təşəbbüslərindən danışıb. İKT sahəsindəçalışan ən böyük işəgötürənlərdən biri olaraq Azerconnect Group hər zaman təhsiləböyük önəm verir. Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi və Azerconnect Grouparasında kadr hazırlığının dəstəklənməsi məqsədilə Anlaşma Memorandumuimzalanıb, habelə tələbər üçün təcrübə proqramlarında və bir çox təlimlərdəiştirak etmək imkanı yaradılır.
Azerconnect Group ölkəmizindinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində xidmətlərgöstərən şirkətdir. Azerconnect Group müxtəlif ölkələrdə enerji,telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərənNEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.