Bakıda keçiriləcək Dünya Kubokunun püşkatma mərasimi oldu - FOTO
Bakıda keçiriləcək Dünya Kubokunun püşkatma mərasimi oldu - FOTONoyabrın 5-6-da ölkəmizdə ilk dəfə yunan-Roma güləşi üzrə Dünya Kuboku keçiriləcək.
Azərbaycan Güləş Federasiyasından KONKRET.az-a verilən məlumata görə, Bakı İdman Sarayında təşkil olunacaq yarışda Serbiyada baş tutmuş son dünya çempionatında ilk "5-lik"də yer alan milli komandalarla yanaşı, dünya yığması (all star) iştirak edəcək.
Bu gün Dünya Güləş Birliyi tərəfindən püşkatma mərasimi keçirilib və 6 iştirakçı 2 qrupa bölünüb.
Millimiz B qrupunda Serbiya və dünya yığması ilə mübarizə aparacaq. A qrupunda isə Türkiyə, İran və Qırğızıstan yer alıb.
Reqlamentə əsasən, noyabrın 5-də qrup mərhələsinin görüşləri baş tutacaq.
Qruplarda 1-ci yeri tutan komandalar finala yüksələcək. İkinci pillədə qərarlaşan komandalar isə 3-cü yer uğrunda görüşə vəsiqə qazanacaq. Həlledici qarşılaşmalar noyabrın 6-da keçiriləcək.
Bakıda keçiriləcək Dünya Kubokunun püşkatma mərasimi oldu - FOTOBakıda keçiriləcək Dünya Kubokunun püşkatma mərasimi oldu - FOTO