Bank Respublika "Yaşıl Dünya üçün Həmrəylik İli" çərçivəsində ağacəkmə aksiyası keçirdi
Bank Respublika Ölkənin aparıcı banklarından biri olan BankRespublika, "Yaşıl Dünya üçün Həmrəylik İli" çərçivəsində növbəti aksiya həyatakeçirib.
azxeber.com xəbər verir ki, Bankın əməkdaşları futbol üzrə ölkəçempionatının aparıcı klublarından biri olan "Sabah" FK futbolçuları ilə birgə Masazırda yerləşən "Bank Respublika Arena"nın ətrafında yerli iqlim şəraitinəuyğun 100-ə yaxın ağac əkiblər.
Bankdan bildirilib ki, aksiyanın keçirilməsində əsas məqsədağac əkməklə ekoloji tarazlığın yaranmasına, ətraf mühitin qorunmasına köməketmək, gənc nəsillərin diqqətini yaşıllıqların qorunmasına yönəltmək olub.
Qeyd edək ki, Bank Respublika mütəmadi olaraq ətrafmühitin qorunması, ekoloji şəraitin yaxşılaşdırılması istiqamətində müxtəlifsosial aksiyalar təşkil edir. Bank həmçinin ekoloji cəhətdən təmiztexnologiyaların tətbiqi istiqamətində fəaliyyət göstərən müəssisələri maliyyələşdirirvə müxtəlif ekoloji layihələri dəstək göstərir.