İran hökumətinin sözçüsü: Tehranın Trampa cavabı ABŞ-a çatdırılıb
İran ABŞ Prezidenti Donald Trampın məktubuna cavab verib və cavab ABŞ-a çatdırılıb. APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə İran hökumətinin sözçüsü Fatimeh Mohacerani X–da paylaşım edib. Fatimeh Mohacerani qeyd edib ki
Pezeşkian Trampın təklifini rədd etdi
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian amerikalı həmkarı Donald Trampın məktubuna cavab verib. "Tasnim"ə istinadən xəbər verir ki, Pezeşkian bu barədə Nazirlər Kabinetinin iclasında danışıb. İran dövlət başçısı Trampı
Aİ Rusiyaya qarşı 17-ci sanksiyalar paketini hazırlamağa başladı
Avropa İttifaqı (Aİ) Rusiyaya qarşı 17-ci sanksiyalar paketini hazırlamağa başlayıb. TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə "EUObserver" portalı məlumat yayıb. Avropa diplomatlarının məlumatına görə, yeni məhdudiyyətlə
Özbəkistanın birinci xanımı Mehriban Əliyevanı təbrik etdi
Özbəkistan Respublikasının birinci xanımı Ziroatxon Mirziyoyeva Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanı Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib. KONKRET.azxəbər verir ki, təbrik məktubund
Rusiya bu əraziləri işğal edəcək, Tramp da dəstək verəcək
Rusiya özünə birləşdirdiyi Ukraynanın 4 regionunu tam işğal etməyənə qədər müharibə böyük ehtimalla davam edəcək. xəbər verir ki, bu sözləri ƏHD sədri, millət vəkili Qüdrət Həsənquliyev Ukraynada sülh təşəbbüslərinə münasibə
Ərdoğan iranlı həmkarı ilə regional məsələləri müzakirə edib
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanla iranlı həmkarı Məsud Pezaşkian arasında telefon danışığı olub. Report-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə Prezidentinin mətbuat xidmətindən bildirilib. Qeyd olunub ki, tərəflə
"Tramp bizə hörmət edir" - ABŞ ilə RAZILIĞA GƏLDİLƏR
Kanadanın baş naziri Mark Karni bəyan edib ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp Kanadanın suverenliyinə hörmət edir. -a istinadən xəbər verir ki, Karni iki ölkənin hərtərəfli iqtisadi və təhlükəsizlik tərəfdaşlığı danışıqların
Səudiyyə Ərəbistanının Baş naziri İlham Əliyevi təbrik edib
Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının vəliəhdi, Baş nazir Məhəmməd bin Salman bin Əbdüləziz Al Səud Azərbaycan Prezident İlham Əliyevi təbrik edib. xəbər verir ki, təbrikdə deyilir:. "Əs-səlamu əleykum və rəhmətullahi və bərəkətuhu