Elmar Qasımov deputat olmaq istəyir
Elmar Qasımov deputat olmaq istəyir</p>
<p>Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov deputat olmaq istəyir.
KONKRET.az-ın əldə etdiyi xəbərə görə, onun hansı dairədən namizədliyi irəli sürüləcəyi iyulun 13-dən sonra dəqiq bəlli olacaq.
Qeyd edək ki, o, 8 sentyabr 1973-cü ildə anadan olub. 1990-cı ildə orta məktəbi gümüş medalla, Bakı Dövlət Universitetinin coğrafiya və hüquq fakültəsini Fərqlənmə diplomu ilə bitirib. Coğrafiya üzrə fəlsəfə doktorudur.
1995–1999-cu illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Tələbə Həmkarlar Komitəsinin sədri olaraq fəaliyyət göstərib. 1999–2016-cı illərdə Bakı Dövlət Universitetində müəllim, baş müəllim, dosent vəzifələrində çalışıb.
1999-cu ildə, 26 yaşında təhsil nazirinin müavini təyin edilib. 1999–2011-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirinin müavini vəzifəsində çalışıb.
2011–2012-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin vitse-prezidentinin müavini vəzifəsində çalışıb. Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) İcraiyyə Komitəsinin üzvü olub.
10 aprel, 2012-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru təyin edilib.