Ankaradan Kiyevə böyük jest: Ukrayna Türkiyəni tələb edir
Rusiya ilə Ukrayna arasında müharibənin dördüncü ilinə qədəm qoyduğu bir vaxtda Polşa, Ukrayna və Avropa İttifaqının Türkiyədəki səfirləri Ankarada birgə mətbuat konfransı keçiriblər. xəbər verir ki, tədbir Polşanın Ankaradak
ABŞ səfirliyi azərbaycanlı futbolçu Nəriman Axundzadəni Ohayo ştatını təmsil edən "Columbus Crew" klubu ilə müqavilə imzalaması münasibətilə təbrik edib. xəbər verir ki, səfirlik bununla bağlı sosial şəbəkə hesabınd
"Azərbaycanın inkişafını gözü götürməyən təxribatçılar gec-tez ölkəmizə gətirilərək  və Azərbaycan ədaləti qarşısında cavab verəcəklər". Bu sözləri -a açıqlamasında Milli Məclisin deputatı Vüqar İsgəndərov deyib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp Rusiya Prezidenti *Vladimir Putin*lə münasibətləri barədə açıqlama verib. O, Putinlə əlaqələrinin yüksək səviyyədə olduğunu vurğulayaraq, aralarında qarşılıqlı anlaşmanın mövcud olduğunu bildirib