Fransa erməniəsilli rusiyalı biznesmenin villasına həbs qoyub
Fransa erməniəsilli rusiyalı biznesmenin villasına həbs qoyubFransa məhkəməsi Rokbryun-Kap-Marten kurortunda yerləşən və rəsmi olaraq erməniəsilli rusiyalı biznesmen, "Taşir" şirkətlər qrupunun prezidenti Samvel Karapetyana məxsus villanın mülkiyyət hüququnu dondurub.
Bu fakt Paris prokurorluğunun mütəşəkkil cinayətkarlığa qarşı  mübarizə bölməsinin (Junalco) 2009-cu il dekabrın 11-dən çirkli pulların yuyulmasına görə Paris, Kipr, Rusiya və Rokbryun-kap-Martendə araşdırma aparması nəticəsində meydana çıxıb.
Sənədlərə görə, Samvel Karapetyan "Qazprombank"ın verdiyi 115 milyon avro kredit hesabına "Qazprom Neft"dən daşınmaz əmlak sahibi olan "Maritime Villa Holding SNC" şirkətinin səhmlərini alıb. "Qazprom Neft" isə "Qazprom"a və  Rusiya prezidenti Vladimir Putinin yaxın dostu sayılan Yuri Kovalçuka məxsusdur.