Hesab bərabərləşdirildi - YENİLƏNİR
Şimali Makedoniya – Azərbaycan (birinci hissə) 1:1
Şimali Makedoniya və Azərbaycan milli komandaları arasında 25-ci dəqiqədə hesab açılıb.
17:00. Şimali Makedoniya – Azərbaycan (birinci hissə) 0:0
Şimali Makedoniya: Damyan Şişkovski, Stefan Ristovski (k), Nikola Serafimov, Stefan Aşkovski, Visar Musliu, Enis Bardi, Boban Nikolov, David Babunkski, Lupçe Doriyev, İliya Nesterovski, Elif Elmas
Azərbaycan: Şahruddin Məhəmmədəliyev, Bəxtiyar Həsənalızadə, Bəhlul Mustafazadə, Höccət Haqverdi, Elvin Cəfərquliyev, Riçard Almeyda, Emin Mahmudov (k), Aleksey İsayev, Ozancan Kökçü, Ramil Şeydayev, Musa Qurbanlı
Hakimlər: Enea Yorqyi, İlir Tartaray, Doyando Miftari, Yovan Kaçevski (hamısı Albaniya)
Skopye, "Todor Proeski Milli Arena"sı
Skopyedə yoldaşlıq oyununda üz-üzə gələcək Şimali Makedoniya və Azərbaycan yığmalarının start heyətləri bəlli olub.
KONKRET.az UEFA-nın rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, komandalar meydana aşağıdakı "11-lik"lərlə çıxacaqlar:
Şimali Makedoniya: 22.Siskovski, 3.Aşkovski, 5.Serafimov, 6.Musliu, 7.Elyif Elmas, 8.D.Babunski, 10.Enis Bardi, 13.S.Ristovski (k), 16.Nikolov, 23.Nestorovski, 24.Doriyev
Baş məşqçi: Blaqoya Milevski
Azərbaycan: 12.Şahruddin Məhəmmədəliyev, 4.Bəhlul Mustafazadə, 6.Höccət Haqverdi, 8.Emin Mahmudov (k), 11. Ramil Şeydayev, 15.Bəxtiyar Həsənəlizadə, 19.Elvin Cəfərquliyev, 20.Riçard Almeyda, 21. Ozan Can Kökçü, 22.Aleksey İsayev, 24. Musa Qurbanlı
Ehtiyat oyunçular: 1.Emil Balayev, 23.Səlahət Ağayev, 2.Amin Seydiyev, 3.Azər Salahlı, 5.Cəlal Hüseynov, 7.Namik Ələskərov, 9.Renat Dadaşov, 10.Mahir Emreli, 13.Anatoli Nuriyev, 14.Ceyhun Nuriyev, 16.Elvin Camalov, 17.Toral Bayramov, 5.Anton Krivotsyuk, 25.Rövlan Muradov, 26.Qismət Alıyev
Qeyd edək ki, "Todor Proeski Milli Arena"sında oynanılacaq görüş Bakı vaxtı ilə saat 17:00-da başlayacaq.