İcra başçısından açıqlama: "Üç gün sonra yenə yanğın oldu
İcra başçısından açıqlama: "Üç gün sonra yenə yanğın oldu"
Bərdə Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vidadi Rzayev rayonda son dörd gün ərzində iki böyük yanğının baş verməsi haqda danışıb.
V.Rzayev qeyd edib ki, bazarda minə yaxın obyekt yerləşir və ilkin məlumata görə, 60 obyekt yanıb: "Yanğının digər obyektlərə keçməsinin qarşısı alınır. Təxminən 1 000 kvadratmetr ərazi yanıb, əsasən geyim dükanları və ərzaq mağazalarıdır. Bəzi mağazalarda generatorlar, plastik manekenlər olub ki, onlar da tezalışan materiallardır və yanğının söndürülməsini çətinləşdirir. Həmçinin, hazırda güclü külək də işə maneə olur".
İcra başçısı bildirib ki, mayın 23-də baş verən yanğınla bugünkü yanğının əlaqəsi yoxdur: "İlkin informasiyaya görə, hər hansı cinayət və ya təxribat əməli yoxdur, təsadüfi ardıcıllıqdır. Bir neçə gün öncə baş verən yanğın çayxanada qaz balonunun partlaması nəticəsində baş vermişdi. Həmin vaxt dördü ciddi olmaqlar 10 mağazaya zərər dəyib, onlardan isə yalnız birinin sığortası olub. İndiki yanğında isə bazar rəhbərliyi daşınmaz əmlakı sığorta etdirməlidir. Yanğın söndürüləndən sonra bu məsələni araşdıracağıq". /oxu.az