"İran və Azərbaycan qonşu olaraq bir-birinə çox kömək edə bilər
İranın Prezidenti Masud Pezeşkian: "Biz bir-birimizə böyük dəstək göstərə bilərik"
KONKRET.az xəbər verir ki, İran İslam Respublikasının Prezidenti Masud Pezeşkian, AzTV kanalına verdiyi müsahibədə Azərbaycanla İslam Respublikası arasındakı münasibətlərdən danışıb və ölkələr arasında əməkdaşlıq üçün imkanların mövcud olduğunu vurğulayıb.
Prezident Pezeşkian qeyd edib ki, iki qonşu və qardaş xalq olaraq qarşılıqlı dəstək göstərmək böyük əhəmiyyət kəsb edir:
"İki qonşu və qardaş xalq nə etməlidir? Biz birləşərək ölkələrimiz arasında güclü əlaqələr qurmaq üçün əməkdaşlıq edə bilərik. Universitetlər arasında əlaqələri inkişaf etdirə, ticarət məsələlərini görüşlərdə müzakirə edə bilərik."
"Biz hər iki tərəfdən qohumuq. Qarşılıqlı səfərlər əlaqələri möhkəmləndirir. Buna görə də biz qarşılıqlı səfərləri asanlaşdırmaq üçün yollar açmalıyıq. Bir-birimizə kömək edə bilərik və hər iki xalq üçün rahat və firavan bir həyat yarada bilərik," – deyə İran Prezidenti vurğulayıb.