Kamilə Vəliyeva Rusiya çempionatının qızıl medalından məhrum ediləcək
Kamilə Vəliyeva Rusiya çempionatının qızıl medalından məhrum ediləcəkRusiya Antidopinq Agentliyinin (RUSADA) İntizam Komitəsi fiqurlu konkisürmə üzrə Olimpiya çempionu Kamilə Vəliyevaya dopinqə görə bəraət verib. Beləliklə, idmançı WADA-nın sanksiyalarından yan keçə bilib. Bununla belə, RUSADA idmançını 2021-ci il Rusiya çempionatının qızıl medalından məhrum edib. Xatırladaq ki, Vəliyevanın 2021-ci ilin dekabrında götürdüyü dopinq testi müsbət çıxmışdı.
KONKRET.az xəbər verir ki, nizam-intizam komitəsi Vəliyevanın işi ilə bağlı qərar qəbul edib. Komitə müəyyən edib ki, idmançı antidopinq qaydasının pozulmasına yol versə də, o, buna görə heç bir günah daşımır. Belə ki, komitə onun nəticələrinin seçmə tarixində (25 dekabr 2021-ci il) diskvalifikasiyası istisna olmaqla, heç bir sanksiya tətbiq etməyib.