Kapital Bank "Euromoney" beynəlxalq forumunda iştirak etdi
Kapital Bank Hər il ənənəvi olaraq Mərkəzi və Şərqi Avropa ölkələrinin aparıcı beynəlxalq banklarının, maliyyə, biznes və dövlət sektorunun, eləcədədövlət tənzimləyici orqanlarının nümayəndələrinin çıxışları və iştirakı ilə yadda qalan "The Euromoney CEE Forum"-u hər il olduğu kimi bu il də Avstriyanın paytaxtı Vyana şəhərində keçirildi.
azxeber.com xəbər verir ki, forumdaKapital Bank-ı Xəzinədarlıq Departamentinin direktoru Fərid Əliyev, KomplayensDepartamentinin direktoru Almaz Musayeva və bankın Maliyyə İnstitutları şöbəsininrəisi Anar Bayramlı təmsil edib.
2024-cüilin əsas maliyyə trendlərinin müəyyən edildiyi forumu çıxış nitqi ilə forumunrəsmisi Francesca Cockcroft açıb. Daha sonra Avropa İnvestisiya Fondunun rəhbəriRoger Havenith və Avstriya Bank qrupu olan Raiffeisen Bank International-ın BaşMaliyyə direktoru Sabine Abfalter əsas spiker olaraq çıxış ediblər. Spikerlərinçıxışında Mərkəzi və Şərqi Avropa regionlarında hazırki iqtisadi vəziyyət,investisiya sahələrinin genişləndirilməsi, bank sektorunun təhlükəsizliyinin vədayanıqlı inkişafının təmin edilməsi və unikal həll yollarının təqdimatı yeralıb. dünyanın, eləcə də Avropa və Şərqi Avropa banklarının20-yə yaxın nümayəndələri ilə görüşüb, fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd etmək lazımdır ki, 29 ildir ki, Mərkəzi və ŞərqiAvropa, eləcədə onun hüdudlarından kənarda olan 1000-dən çox dövlət, özəl, bankvə investisiya sektoru liderlərini bir araya gətirən forum Avropada keçirilən ənböyük tədbirlərdən biridir.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 39 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün saytına,196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — , Birbank kartı sifarişi üçün — .