Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarına abunə yazılışı yekunlaşdı
Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarına abunə yazılışı yekunlaşdıXəbər verdiyimiz kimi 8 yanvar 2025-ci il tarixində Kapital Bank-ın 25000000 (iyirmi beşmilyon) ABŞ dolları həcmində subordinasiya istiqrazlarının abunə yazılışınastart verilib. İstiqrazları 10 yanvar 2025-ci il tarixindən etibarən 12 gün ərzindəKapital Bank filiallarından əldə etmək mümkün olub. Qeyd olunan istiqrazların Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı üsulu ilə olan yerləşdirilməsi 24 yanvar 2025-ci il tarixində yekunlaşıb.
120 investorun iştirak etdiyiyerləşdirmədə ümumi sifarişlərin həcmi 25 milyon ABŞ dolları olub.İstiqrazların nominal dəyəri 100 ABŞ dolları, illik faiz dərəcəsi 7%, faizödəniş dövrü hər 30 gündən bir, tədavül müddəti isə 7 il təşkil edir.Yerləşdirmə üzrə anderrayter "PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti" QSC-dir.
Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarınıəldə edən hər kəs illik gəlirini nə az, nə çox 7% artıra bilər. Maliyyəbazarının bu unikal təklifi müştərilərə aylıq gəlir qazandırır. Qeyd edək ki,istiqrazlar üzrə faiz ödənişləri vergidən azaddır. Eyni zamanda istiqrazlarınabunə yazılışı ilə bağlı bütün komissiyalar bank tərəfindən ödənilir.
Ərtaflı məlumat üçün:
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə KapitalBank-ın ümumi həcmi 145 milyon ABŞ dolları və 100 milyon manat olmaqla 7istiqraz emissiyası baş tutub. Eyni zamanda bank ötən il ilk dəfə olaraqfiliallarda da istiqrazların abunə yazılışını həyata keçirməyə nail olub.Ümumilikdə 450-dən çox investorun iştirak etdiyi abunə yazılışlarında fizikişəxslər öz aktivlikləri ilə seçiliblər. Bankın istiqrazları təkrar bazarda daaktiv ticarət olunub. Ötən il ərzində investorlar arasında 52 milyon manatdançox ticarət aparılıb.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 118 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçünsaytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olansəhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— , Birbank kartı sifarişiüçün —. / azxeber.com