Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarına maraq böyükdür
Kapital Bank-ın dollar istiqrazlarına maraq böyükdürXəbər verdiyimiz kimi 30 sentyabr 2024-cü il tarixindəBakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə Kapital Bank ASC-ninburaxılış həcmi 20 milyon ABŞ dolları olan istiqrazları premium bazarseqmentində listinqə daxil edilib.
azxeber.com xəbər verir ki, bu istiqrazların abunə yazılışı üsulu ilə yerləşdirilməsi 31 oktyabr 2024-cü il tarixində uğurla yekunlaşıb. Yerləşdirməolduqca böyük maraqla qarşılanıb.
Yerləşdirmədə 177 fiziki şəxs tərəfindən 13.1 milyonABŞ dolları, 2 hüquqi şəxs tərəfindən 6.9 milyon ABŞ dolları həcmində sifarişverilib. Ümumilikdə 179 investor tərəfindən 193 sifariş yerləşdirilib.
Ətraflı məlumat üçün: - link
Xatırladaq ki, təklif edilənistiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 dollar, illik faiz dərəcəsi 7%, ödənişdövrü 30 gündən bir, tədavül müddəti 7 ildir. Sənədsiz, adlı, faizli, təminedilməmiş istiqrazların yerləşdirmə üzrə anderrayteri "PAŞA Kapital İnvestisiyaŞirkəti" QSC-dir.
Kapital Bank-ın istiqrazlarına olan bu maraq ölkəmizdəmaliyyə bazarlarına olan etimadın göstəricisidir. Bank gələcəkdə dəinvestorlara cəlbedici investisiya imkanları təqdim etməyə davam edəcək.
Ölkənin birincibankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filialşəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankınməhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçünsaytına,196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün—,Birbank kartı sifarişi üçün —.
İqtisadiyyat     Baxılıb: 381   Tarix: 05 noyabr 2024
yeni xeberler azerbaycan xeberleri son xeberler beynelxalq bank mezenne idman xeberleri son xeberler bu gun cəbhədən canlı