Kapital Bank rekord göstərici ilə 4 qızıl "Felis" mükafatı qazandı
Kapital Bank rekord göstərici ilə 4 qızıl Ölkənin birinci bankıKapital Bank Türkiyənin nüfuzlu "Felis" mükafatına layiq görülüb. "Felis" həril Türkiyə və Azərbaycan reklam bazarında yaradıcı yanaşma ilə seçilən və fərqyaradan layihələrə təqdim edilir.
azxeber.com xəbər verir ki, bu il kreativliyi və uğuru ilə fərqlənənlər sırasında Kapital Bank komandasının həyata keçirdiyi 4 layihə də var.
"Digital & Mobile" ("Rəqəmsalvə Mobil") bölməsində "SMM və Digital Campaign" ("Sosial media marketinq və rəqəmsalkampaniya") kateqoriyasında qızıl "Felis"i Qırmızı Ürəklər Fondunun həyatakeçirdiyi "Türkiyə üçün bir ürək olaq" layihəsi qazanıb. Xatırladaq ki, Fond2023-cü ilin fevral ayında Türkiyənin müxtəlif bölgələrində insan təlafatı ilənəticələnən zəlzələ zamanı ianə aksiyası başlatmış və qısa zamanda 750000manat toplayaraq qardaş ölkəyə göndərmişdi.
Kapital Bank-ın 28 May MüstəqillikGünü münasibəti ilə "TikTok" sosial şəbəkəsi üçün hazırladığı "Cümhuriyyətinİzi" adlı filter cari ilin seçilən ideyalarından biri oldu. Ümumilikdə 50 000istifadəçinin video çəkərək paylaşdığı və həmin videoların 30 milyondan çoxbaxış yığdığı layihə rekord göstərici ilə "User participation" ("İstifadəçiaktivliyi") və "Use of Technology" ("Texnologiyadan istifadə") kateqoriyalarında2 "Felis" qazandı.
Bankın "Ağıllı nağıllar"reklam agentliyi ilə birgə hazırladığı "Birbank x Paster" video çarxı qısa müddətdəizləyicilər tərəfindən çox sevildi və yerli bazarda fərq yarada bildi. Nəticədəlayihə "Design & Branding" ("Dizayn və Brendinq") bölməsində "Moving ImageDesign" ("Hərəkətli foto dizayn") kateqoriyasında qalib oldu.
Bu mükafatlar KapitalBank-ın reklam və marketinq sahəsində də innovasiyalar yaradaraq kreativliderliyini bir daha təsdiqləyir.