20 mart 2025-ci il tarixində Paris şəhərində İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (OECD) İnkişafa Yardım Komitəsinin (DAC) 54-cü yüksək səviyyəli iclası keçirilib. Bu barədə -a Xarici İşlər Nazirliyindən bildirilib
Maliyyə Nazirliyində yeni TƏYİNAT
Aprelin 1-dək partiyalar maliyyə hesabatlarını MSK-ya təqdim etməlidirlər
Bu gün Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin iclasında partiyanın 2024-cü il üzrə maliyyə hesabatı təsdiq edilib. "APA"ya istinadən xəbər verir ki, qanunvericiliyə uyğun olaraq 2024-cü il üzrə maliyy
Maliyyə Nazirliyinin aparat rəhbəri dəyişdi
Maliyyə Nazirliyinin aparat rəhbəri Cavanşir Yusifov vəzifəsindən azad edilib. . nazirliyə istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı nazir Sahil Babayev yeni əmr imzalayıb. . Nazirin digər əmrinə əsasən, bu vəzifə Natiq Həsənov
"TuranBank" nüfuzlu beynəlxalq maliyyə qurumundan yerli valyutada kredit cəlb edib
Azərbaycanda real sektoru dəstəkləyən ölkənin aparıcı banklarından biri olan "TuranBank" ASC uğurlu fəaliyyəti sayəsində beynəlxalq qurumlardan maliyyə vəsaitləri cəlb etməyə davam edir. Belə ki, "TuranBank"
Maliyyə Nazirliyi 45 vəzifəli şəxsi cərimələdi
2024-cü ildə Maliyyə Nazirliyinin Dövlət Maliyyə Nəzarəti Xidməti yoxlamalar zamanı 45 nəfər vəzifəli şəxsə 40,6 min manat məbləğində cərimə tətbiq edib. bu barədə Maliyyə Nazirliyinə istinadən xəbər verir. Məlumata görə
UEFA 9 klubumuza maliyyə ayırdı – MƏBLƏĞ
UEFA "Həmrəylik ödəmələri və uşaq futbolunun inkişafı" proqramı çərçivəsində 9 klubumuza ("Qarabağ" istisna olmaqla) ödəniş edib. xəbər verir ki, bu barədə AFFA-nın rəsmi saytı məlumat yayıb. 2023/2024-c
Sahil Babayev maliyyə naziri təyin edildi
Sahil Rafiq oğlu Babayev Azərbaycanın əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri vəzifəsindən azad edilib. xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb. Dövlət başçısının digər Sərəncamı ilə Sahil Babaye
ABŞ Ukraynaya maliyyə yardımını dayandırır - Faydasızdır
ABŞ dövlət katibi Marko Rubio Ukraynaya əlavə maliyyə ayrılmasını faydasız adlandırıb və danışıqlara çağırıb. KONKRET.azxəbər verir ki, bu barədə CNN məlumat yayıb. Rubio bildirib: "İndi hətta demokratlar da başa düşürlə
Yelo Bank ötən ili rekord maliyyə nəticələri ilə başa vurdu
Yelo Bank2024-cü ilin son rübü üzrə maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Bankın əsas maliyyəgöstəricilərində əhəmiyyətli artım müşahidə olunur. Xüsusilə xalis mənfəət üzrərekord artım qeydə alınıb. Belə ki, Yelo Bank-ın 2024-c
Kapital Bank' 2024-cü ilin maliyyə nəticələrini elan edib
"Kapital Bank" ASC 2024-cü il üzrə maliyyə hesabatını açıqlayıb. Hesabata görə, bu il yanvarın 1-nə Bankın aktivləri 11 milyard manat, o cümlədən müştərilərə verdiyi kreditlər 5,2 milyard manat təşkil edib. Bunda
Bakı dünyanın maliyyə mərkəzlərindən biri deyil ki, ev qiymətləri bu qədər baha olsun
"Mənzillərin satış qiyməti reallığımızla uzlaşmır. Axı Bakı dünyanın maliyyə mərkəzlərindən biri deyil ki, ev qiymətləri bu qədər baha olsun. Bir çox məsələlərdə də süni faktorlar rol oynayır. Məsələn, indi oxuyura
Azərbaycandakı dini qurumlara maliyyə yardımı ayrıldı - SƏRƏNCAM
Azərbaycandakı dini qurumlara maliyyə yardımı ayrılıb. Bu barədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev dini qurumlara maliyyə yardımı göstərilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb. Sərəncamla maliyyə yardımı ölkədə mövcud dini konfessiyaları
Unibank 2024-cü ilin maliyyə nəticələrini açıqlayıb
Unibank 2024-cü il ərzində müştərilərinə yüksək səviyyədə xidmət göstərməkdə davam edib. Bank aktiv kreditləşməni həyata keçirərək, ölkə iqtisadiyyatına öz töhfəsini verib. xəbər verir ki, ötən il ərzində "Unibank"ı
maliyye xeberler bugun melumatlari 2025, maliyye xeberler bugun haqqinda melumat , maliyye xeberler bugun xeberleri, maliyye xeberler bugun haqqinda ətraflı yenixeber.az saytında öyrənə bilərsiz