Kobaxidze Blinkeni yalan danışmaqda ittiham edib
Kobaxidze Blinkeni yalan danışmaqda ittiham edibGürcüstanın baş naziri İrakli Kobaxidze ABŞ dövlət katibi Antoni Blinkeni yalan danışmaqda ittiham edib.
KONKRET.az Gürcüstan mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Kobaxidze deyib: "Dövlət katibinin bəyanatı yalan üzərində qurulub. Ümid edirəm ki, 20 Yanvardan sonra biz Amerikanın heç bir bəyanatında belə yalanlarla rastlaşmayacağıq".  Kobaxidze bunu  jurnalistlərə Gürcüstan rəhbərliyinə qarşı sanksiyalar mövzusunu və Blinkenin "səsini boğmağa çalışanların cəzalandırılması ilə bağlı bəyanatını şərh edərkən deyib. Kobaxidze Ukrayna ilə münasibətlər mövzusuna da toxunaraq bildirib ki, Gürcüstan hələ də bu ölkə ilə birtərəfli dostluq rejimində qalır: "Bu ölkə və onun dost xalqı bizim üçün çox əzizdir, buna əsaslanaraq, Ukrayna rəhbərliyinin hansı qərar qəbul etməsindən asılı olmayaraq, biz Ukraynaya və onun xalqına sadiq qalırıq". O qeyd edib ki, Ukrayna rəhbərliyi sanksiyaları qəbul edərkən müstəqil qərar qəbul etməyib: "Görünür, müəyyən qüvvələr regionumuzda ABŞ-nin yeni administrasiyası üçün çətin bir miras qoymağa çalışır", -deyə  Kobaxidze bildirib.