Millətlər Kuboku: 5 boksçumuz finala yüksəldi
Millətlər Kuboku: 5 boksçumuz finala yüksəldiSerbiyanın Vrbas şəhərində yeniyetmə boksçular arasında Millətlər Kubokunda yarımfinal mərhələsi başa çatıb.
KONKRET.az–ın məlumatına görə, 18 ölkədən 151 idmançının qatıldığı ənənəvi yarışın bu mərhələsində rinqə çıxan Azərbaycan millisinin 5 üzvünün hər biri qələbə qazanaraq finala yüksəlib.
54 kq-da yer alan Məhəmmədəli Aşırəliyev finala gedən yolda Lukas Kuçera (Çexiya) üzərində 5:0 (30:27, 30:26, 30:27, 30:26, 30:25) hesablı qələbə qazanıb. Boksçu çempionluq üçün Aydar Kadirxanla (Qazaxıstan) qüvvəsini sınayacaq.
57 kq-da Məhəmmədəli Qasımzadə də komanda yoldaşlarının uğurunu davam etdirib. Viktorio İlyevə (Bolqarıstan) 5:0 (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27) hesabı ilə qalib gələn idmançı həlledici qarşılaşmada rəqibi Arun Tudoroiu (Rumıniya) ilə görüşəcək.