Moskvadan Bakı və İrəvanla bağlı KRİTİK AÇIQLAMA: "Vahid paket tamamlanır"
Moskvadan Bakı və İrəvanla bağlı KRİTİK AÇIQLAMA: "İrəvanla Bakı arasında kommunikasiyanın açılmasına dair vahid sənədlər paketi tamamlanma mərhələsindədir".
Publika.az xəbər verir ki, bunu TASS-a müsahibəsində Rusiya xarici işlər nazirinin müavini Andrey Rudenko deyib.
O əlavə edib ki, Rusiya rabitə blokunun açılması prosesinin birbaşa iştirakçısıdır.
"Söhbət mahiyyət etibarı ilə hər iki ölkənin dinc yanaşı yaşamasından konkret praktiki faydalar əldə etmək imkanından gedir. Biz, birgə infrastruktur təşəbbüslərinin parametrlərinin işlənib hazırlanmasının tezliklə başa çatdırılmasına və konkret layihələrin işə salınmasına diqqət yetiririk", - Rudenko vurğulayıb.
Moskvadan Bakı və İrəvanla bağlı KRİTİK AÇIQLAMA: O xatırladıb ki, 2021-ci il yanvarın 11-də Moskvada keçirilən üçtərəfli görüşdə Ermənistan, Rusiya və Azərbaycan liderləri üç ölkənin baş nazirlərinin müavinlərinin rəhbərlik etdiyi üçtərəfli işçi qrupunun yaradılması barədə razılığa gəliblər. İşçi qrup dəmir yolu və avtomobil kommunikasiyalarının bərpası üçün hazırlıq işləri görüb və 2021-ci il noyabrın 26-da Soçidə üç ölkə liderinin razılaşmaları ilə birgə işə təkan verilib.
Dünya     Baxılıb: 905   Tarix: 03 yanvar 2022
Tokayev gənclərə ÇAĞIRIŞ ETDİ: "Həyatınızı zəhərləməyin"
Xəbər verdiyimiz kimi Qazaxıstan prezidenti Kasım-Jomart Tokayev hökumətin Manqistau vilayətində maye qazın qiymətinin aşağı salınması qərarından sonra nümayişçilərə müraciət edib. TASS-a istinadla xəbər verir ki, o, müraciətind
Ermənistan Azərbaycana görə Zəngəzurun mərkəzini dəyişir
Ermənistan hökuməti Zəngəzur (erməni dilində Sünik) bölgəsinin mərkəzini Qafan şəhərindən Sisian (Qarakilsə) şəhərinə köçürmək istəyir. xəbər verir ki, Ermənistan mediası hazırda bununla bağlı müzakirələrin getdiyini yazır