Naftalanda "Heydər Əliyev-Böyük tarixi şəxsiyyət" mövzusunda tədbir keçirildi - FOTOLAR
Naftalanda NaftalanŞəhər İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı, şəhər Heydər Əliyev Mərkəzinin dəstəyiilə "Heydər Əliyev-Böyük tarixi şəxsiyyət" mövzusunda tədbir keçirilib.
azxeber.com xəbər verir ki, tədbirdəŞİH-nin məsul əməkdaşları, YAP Naftalan şəhər təşkilatının və şəhər Ağsaqqallar Şurasının sədrləri, idarə, müəssisə, təşkilat rəhbərləri, ziyalılar, gəncləriştirak edib.
Öncəiştirakçılar Heydər Əliyev Mərkəzində Ümummilli Liderin şərəfli ömür yolunuözündə əks etdirən foto-eksponatlara baxış keçiriblər.
ÜmummilliLider Heydər Əliyevin və şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yadedilib.Ulu Öndərin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən sənədli film nümayişolunub.
Tədbirdəçıxış edənlər qeyd ediblər ki, xalqımız üçün müstəsna xidmətləri ilə əbədiyaşarlıqqazanan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin zəngin və çoxşaxəli irsi xalqımızınmilli sərvətidir. Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrminilliklər boyu davam edən dövlətçilik tariximizin şanlı səhifəsinə çevrilib. Vurğulanıbki, böyük siyasi iradəyə, sarsılmaz əqidəyə malik olan Heydər Əliyevin tükənməzdövlət idarəçiliyi, istedadı hər bir azərbaycanlı üçün məktəbdir. Bu günÜmummilli Liderin memarı və qurucusu olduğu müstəqil Azərbaycan Respublikasınındövlət müstəqilliyi etibarlı əllərdədir. Bildirilib ki, dünya dövlətlərisırasında layiqli yer tutan, mövqeyini günbəgün möhkəmləndirən Azərbaycanın UluÖndərimiz tərəfindən müəyyənləşdirilən inkişaf xətti Prezident İlham Əliyev tərəfindənuğurla davam etdirilir.
Tədbirməktəblilərin hazırladıqları "Sən elə bir Zirvəsən" adlı kompozisiya ilə davametdirilib .
Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda Naftalanda