"Neftçi"dən "Beşiktaş"la oyuna digər klubların formasında getmək istəyənlərə XƏBƏRDARLIQ
"Neftçi"nin UEFA Avropa Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsində Türkiyənin "Beşiktaş" klubu ilə ev oyunu üçün qonaq komandanın azarkeşlərinə ayrıca sektor ayrılacaq.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə "ağ-qaralar"ın Mətbuat Xidməti açıqlama yayıb.
"Məlumat verildiyi kimi, "Neftçi" UEFA Avropa Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsinin ilk oyunu çərçivəsində 10 avqust saat 21:00-da "Neftçi Arena"da qardaş Türkiyənin "Beşiktaş" klubu ilə qarşılaşacaq. Bununla əlaqədar həm ölkəmizdə olan, həm də qardaş ölkədən gələcək azarkeşlərin təhlükəsizliyinin yüksək şəkildə təmin olunması və oyun zamanı azarkeşlər arasında yarana biləcək mümkün arzuolunmaz halların qarşısını almaq məqsədilə müvafiq preventiv tədbirlərin görülməsi planlaşdırılır. Oyuna olan böyük marağı nəzərə alaraq "Neftçi Arena"da keçiriləcək görüşdə İstanbul klubunun azarkeşləri üçün xüsusi sektor ayrılacaq. "Beşiktaş" azarkeşləri bu sektora bilet əldə etmək üçün qeyd edilən komandanın müvafiq qurumları ilə əlaqə yaratmalıdırlar.
"Neftçi" azarkeşləri üçün nəzərdə tutulacaq digər sektorlarda isə təhlükəsizlik məqsədi ilə İstanbul klubunun forması və ya digər atributunu daşıyan azarkeşlərin, o cümlədən "Neftçi"yə aid olmayan, digər komandalara məxsus atributları daşıyan azarkeşlərin oyunu izləməsi məhdudlaşdırılacaq. Belə hallara rast gəlindikdə həmin azarkeşlər dərhal təhlükəsizlik əməkdaşları tərəfindən stadiondan çıxarılacaqlar.
"Neftçi" PFK olaraq azarkeşlərin təhlükəsizliyi üçün nəzərdə tutulan bu tədbirlərin anlayışla qarşılanacağına inanırıq", – klubun yaydığı açıqlamada bildirilir.