"Qarabağ" Mbappenin əvəzedicisini gətirdi
"Qarabağ"ın heyətinə qatdığı yeni oyunçunun adı bəllidir. Ağdamlılar yayda anlaşa bilmədiyi Adama Diakabinin transferini indi rəsmiləşdirir.
KONKRET.az Futbolinfo.az-a istinadən xəbər verir ki, Türkiyədə hazırlıq keçən "Qarabağ"ın düşərgəsində olan futbolçu məşqlərə qatılır. Tezliklə onunla rəsmi müqavilə bağlanacaq. Müqavilənin dəyəri, müddəti və s. detallar hələ dəqiqləşməyib.
Fransa gənclər millisində 4 oyuna çıxmış solaxaq vinger Seneqal əsillidir. Ayaççoda doğulmuş 26 yaşlı Adama "Qarabağ"a azad agent kimi gəlib.
"Kan" yetirməsi peşəkar futbola "Renn"də başlayıb. Bu klub 2017-ci ildə onu "Monako"ya 10 milyon avroya satıb. O zaman Diakabiyə PSJ-yə keçən Kilian Mbappenin əvəzedicisi gözüylə baxılırdı. Maraqlıdı ki, bir il sonra "Knyazlıq klubu" da onu 10 milyon avro qarşılığında "Haddersfild"ə buraxmağa razı oldu. İngiltərə klubu 2020-ci ildə onu "Nottingem Forest"ə, iki il sonra "Amyen"ə icarəyə vermişdi.
2022-ci ilin iyulundan klubsuz olan Adama həmin vaxt "Qarabağ"a gəlməkdən imtina etmişdi. İndi isə fransalının razılığını almaq mümkün olub.
Bu, "Qarabağ"ın Fransa 2-ci liqasından aldığı ilk oyunçu deyil. Abdullah Zubir də ölkəmizə "Lans"dan gəlmişdi.