Qurban Qurbanov "Marsel" matçından DANIŞDI: "Sabah risk edəcəyik"
Qurban Qurbanov Sabah UEFA Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsində "Qarabağ" "Marsel"i qəbul edəcək.
KONKRET.az xəbər verir ki, oyundan əvvəl Ağdam klubunun baş məşqçisi Qurban Qurbanov mətbuat konfransında iştirak edib:
– Fransadan gəlmiş qonaqları salamlayıram. Oyuna gəldikdə isə hiss olunur ki, böyük ajiotaj var. Bizim milli çempionatımız yaranandan heç zaman qış fasiləsindən sonra belə oyun olmayıb. Azarkeşlərin marağı hiss olunur. Bizə güvənən hər kəsə təşəkkür edirik. Rəqibə gəldikdə, öz oyun üslubu, öz dəsti-xətti var. Səfərdəki matçdan öncə rəqibi analiz etmişdik. Düşündüklərimizin demək olar, hamısını meydanda gördük. Həmin oyunda rəqibi daha yaxından tanıdıq. Bakıdakı matça üst səviyyədə hazırlaşmağa çalışmışıq. Rəqib son matçda uduzub və bu onu göstərir ki, bizi daha çox ciddiyə alacaqlar. Amma futbolçularımdan ən yaxşı oyunu göstərməyi tələb edəcəm və buna nail olacağımıza da inanıram.
– "Marsel"in gücü bəllidir. "Qarabağ"a sabah ən azı 2 top lazımdır. Qələbə üçün nə lazımdır?
– Çətin sual oldu. Ümumiyyətlə, son vaxtlar komandaya fərqli yanaşırıq. Daha böyük uğurlar əldə etmək istəyiriksə, daha çox yaradıcı futbol oynamalıyıq. Bunu indi çox tətbiq etməyə başlamışıq. Azərbaycan futbolu üçün belə addım atmağa başlamışam. Futbolçularda güvən yaranmasını istəyirəm. Xüsusən də yerli oyunçularda bunun olmasını arzulayıram. Çox yaxşı komandanın qarşısına çıxacağıq və risk edəcəyik. Diqqətli olmaq lazımdır. Azarkeşlərimizdəki inamı geri qaytarmalıyıq. Onlar futbolu sevir. Bizim də uğur üçün xarakterimiz, əzmkarlığımız olmalıdır. Sabah qarşımızda "Marsel" yox, başqa komanda da olsa, hücum edəcəyik.