Sabirabadda yeni doğulan körpə səhlənkarlıq nəticəsində öldü
Sabirabadda yeni doğulan körpə səhlənkarlıq nəticəsində öldüSabirabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında yeni doğulan körpə ölüb.
KONKRET.azteleqraf-a istinadla xəbər verir ki, hadisə martın 28-də baş verib.
Kürdəmir rayonunun Axtaçı Qarabucaq kənd sakini, 2006-cü il təvəllüdlü Xəyalə Natiq qızı Əsədova Sabirabad xəstəxanasında uşaq dünyaya gətirib.
Məlumata görə, qadını cərrah mama-ginekoloq Mehriban Yunusova qəbul edib və onun səhlənkarlığı nəticəsində körpə ölüb. Körpə qeysəriyyə yolu ilə dünyaya gəlməli imiş, ancaq gecikmə olduğu üçün doğum təbii yolla baş verib. Körpə həmin gün ölüb.
Həkim M.Yunusova bunun virus səbəbindən baş verdiyini iddia edib.
Uşağın atası Kamal Malıyev faktı təsdiqləyərək həyat yoldaşının hazırda Sabirabad Mərkəzi Xəstəxanasında müalicə aldığını və şikayətçi olmadığını bildirib:
"Mən ərizə yazdım ki, həkimdən heç bir şikayətim yoxdur".
Hadisə     Baxılıb: 62   Tarix: 30 mart 2025
Bakının Sabunçu rayonunda avtomobil marketin qarşısındakı işıq dirəyinə çırpılıb, hadisə nəticəsində bir nəfər xəsarət alıb. APA-ya istinadən xəbər verir ki, yol-nəqliyyat hadisəsi Zabrat yolunda qeydə alınıb. Belə ki, hərəkətd
azerbaycan xeberleri yeni xeberler son xeberler en son xeberler bu gun metbuat xeberleri bugunun xeberleri xeberler bu gun