Samiq Sadıxov:'Duzdağı dünyada tanıdacağıq
Samiq Sadıxov:'Duzdağı dünyada tanıdacağıqNaxçıvan Muxtar Respublikasının səhiyyə naziri Samiq Sadıxov media nümayəndələri ilə görüş keçirdib.
Nazir azxeber.com-a Duzdağda aparılacaq islahatlar haqda məlumat verib:
"Fizioterapiya mərkəzində kinoteatr, konfrans zalı, uşaq oyun parkı, duz içərisində restoran, meditasiya ərazisi, SPA salonu, gözəllik mərkəzi, mağaza və duz muzeyinin yaradılmadı nəzərdə tutulur"- deyə nazir bildirib.
S.Sadıxovun sözlərinə görə mərkəzdə eyni zamanda duzun üstündə ayaqla yeriməklə aparılan müalicələr üçün cığırlar yaradılacaq:
"Ən qısa zamanda bu prosesin həyata keçirilməsi ilə əlaqədar tender elan olunacaq bə 2024 -cü iıin ortalarına kimi bu planımız həyata keçiriləcək. Bundan başqa, Duzdağın dünyada tanıdılması məqsədilə iki beynəlxalq quruma sertifikat almaq üçün müraciət edilib. Birindən uğur əldə etmişik, digəri də zamanla olacaq. Bundan başqa Naxçıvana savadlı ixtisas həkimlərini dəvət etməklə, konfranslar təşkil etməklə Duzdağı dünyada yanıtmağa səy göstəririk".
Daha sonra nazir Samiq Sadıxov media nümayəndələri ilə birlikdə Duzdağ fisioterapiya mərkəzində olub.